Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak gyorsan,...

Hogyan tanuljak gyorsan, hatékonyan olyan tantárgyat, amit ki nem állhatok, és rossz jegyeim vannak belőle?

Figyelt kérdés

2023. okt. 24. 16:44
 1/7 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy mi ez tantárgy. Történelmet, nyelvet és matekot is teljesen máshogy kell hatékonyan tanulni.
2023. okt. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapból kerülni kell a kényszertanulást.
2023. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Német meg töri alapból, de bármien más tantárgyat irhattok, h mire h kéne tanulnom. ^^ ❤❤
2023. okt. 24. 23:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenből kiválónak lenni. Ha egy-két területen kiemelkedő vagy, és sok időt szánsz rá, a többségből elég jó vagy, akkor 1-2 gyengébb tárgy nem probléma. El kell fogadni, hogy nem vagyunk polihisztorok, akik mindenhez értenek. Fontos, hogy egy-két gyenge tárgy ne vegye el a kedved a többitől.
nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha univerzális tippet szeretnél, az javaslom, hogy ne tanulj egyedül. Beszéld át az anyagot másokkal, úgy érdekesebb.


Osszátok fel egymás között, ki mit néz át, és megtanítja a másiknak. Akkor fogod a legjobban megérteni, ha te magad magyarázod el. Ha valamit nem értesz kérdezz. Én nagyon sok dologra akkor jöttem rá, amikor meg akartam kérdezni valamit, mert nem értettem. Sokszor a kérdés megadta nekem a választ. Mondjuk ez főleg mateknál volt igaz.

nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A töri rettenetesen unalmas. Nevek évszámok, és olyan sztorik amit vagy elhiszek vagy nem. A f@szom se tudja, hogy mi történt pár száz, vagy ezer éve.


Nézheted másképp is. Volt nekem nem túl jó, és nagyszerű töri tanárom is. Ha összefüggéseket keresel az események között, azt könnyű megérteni. Azért történét ez, mert az akkor azt csinálta és erre volt szüksége. Használd az atlaszt, k.va jó, csak nem fordítanak rá figyelmet, ráadásul érettségin is segít, jó ha ismerős. Ez a valós történelem a miértek, és nem az, hogy mikor adták ki az aranybullát. Nem mindegy? Nagyjából tudd.


Plusz persze pár alap dolog legyen meg, ha egy társaságban vagy, vagy kirándulsz valahol, akkor a Napóleon ne csak egy konyak legyen azért, Nagy Sándor pedig ne a szomszéd Nagy Pistabá öccse...

nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvet pedig úgy lehet a legjobban megtanulni, ha sokat olvasol az adott nyelven és megszokod hogy használják. Egy idő után már nem érdekel a különleges eset, meg a második harmadik alak, tudod, hogy azt a dolgot hogyan használja a nyelv, nem is gondolkozol rajta. Magyarul is kifejezéseket, mondatokat tanultál meg, megszoktad a nyelvet. Németben is ez kell. Egyébként szerintem a Német egy jó, és érdekes nyelv.
nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!