Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakács tanulónak, gyakorlati...

Szakács tanulónak, gyakorlati hely váltás? . (bővebben lent)

Figyelt kérdés

sziasztok.leírom részletesen hogy mit is takar ez, mire vagyok kiváncsi.

szóval most vagyok 2.-os tanuló.így még nekem vissza van egy évem.a gyakrolatunk úgy van megoldva, hogy egy héten suliba vagyunk elméleten (egy nap ebből sulis gyakrolat-suli konyhán) és a következő hetet úgymond"külsős gyakorlaton" töltjük.

ezt mi válasszuk persze ki.

Ahol én vagyok, az 20 km-re van onnan, ahol én lakok(a sulim is, csak az pont a másik irányba, így minden hónapba 40km-es bérletet kell vennem:S pedig sose mentem suliból gyakszira, szóval ki se használom)

nővérem szakács, ő is itt volt gyakszin ahol most én, igazából ezért jöttem ide. De ő csak egy évet volt (mert más helyről ment oda) de nem nagyon bírt ő se ott lenni.

mivel: 4 szakács van,és mindegyik máshogy 'tanít' így általába rajtunk csattan az ostor, hogy rosszul csináljuk.nagyonpletykás az egész hely, kinéznek a tömegből, és kibeszélnek a hátammögött (nem csak engem, mindenki mindenkit:S) és így elég nehéz melózni.

Sok olyan volt hogy azt mondták, ha nemtudok valamit, akkor kérdezzek ,mikor kérdeztem elég durván leosztottak hogy 'neked ezt már rég tudnod kéne'. a 4 szakácsból egy férfi van, akivel elég jóba vagyunk , mert elég fiatal, és (ahogy a főnök mondaná:) 'lealacsonyodik a szintünkre' Ő nem basz lesz, ha valamit rosszul csinálunk, hanem normálisan szól.

a maradék 3 (szakácsból) van még egy fiatal csaj (3 évvel idősebb nálam) ő kétszínű, velem jófej, de nekem elmondd mindenkit midnennek, így ésszerű h a 'mindenkinek' meg engem mondd el mindenek:S

és van még 2 idősebb szakácsnő. az egyik nagyon kedves, segít ha nemtudok valamit meg minden. a másik oylan 55 éves lehet, de egy boszorkány.A szemembe jópofizik, aztán kiröhög. eléggé kétszínű ő is. ő szokott legjobban leosztani,ha nemtudok valamit. Volt olyan h elmentem , és a wc-n sírtam, annyira rosszul esett amiket mondott.

az ösztöndíjér, 15-16-án könyörögni kell, mert mindig elfelejti a főnök. ez meg elég kellemetlen:S

egy hónapba 1x be kell menni hétvégén melózni,azt ők szabják meg hogy mikor (persze volt hogy egy hónapba 3x mentem) ha úgy esik hogy gyakorlati hétre, akkor azon a héten kapok egy szabadnapot, de ha úgy gondolják akkor behívnak sulis hét hétvégéjén, és az a nap 'elvan felejtve'.

van mikor este10ig bent kell lenni (általában hétvégén)

pedig nincs is semmi forgalom, szóval 2 óránként van egy vendég, akkor az már nagy szó. és csak 9ig van konyha, de aki hazavisz (a pincér) ő 10ig melózik, és egy órát ott üldögélek csak úgy:S


az Új hely:sokkal jobb a forgalom,többet tudnék tanulni.

ott van ahol én lakok, így nem kéne másfél órával előbb felkelnem, hogy beérjek időbe, csak 20perc. elég közel van hozzánk. Egyszer már megkeresett a főnök asszony hogy nem-e akarok átmenni, mert nincs sok tanulója.akkor nemet mondtam, azért amin most is hezitálok(később leírom miért)

Most úgy adódott hogy nővéremet felvették ide dolgozni, így megint elkezdték rágni a fülem, hogy menjek át, sokkal jobb lenne nekem ott. Tesóm osztaná be azt hogy mikor kell melózzak, így nem kéne hazudoznom, ha a hétvégén nem akarok bemenni dolgozni.

és könnyebb is lenne a nővéremtől tanulni mint egy idegentől (persze azért ismerjük már egymást). Anya is piszkál, h miért nem megyek át,sőt hozzá is tette hogy ha nem megyek át, akkor többet nem fog hazudozni a nevembe hogy szabad legyen a hétvégém (mert sokszor volt, hogy ő telefonált be valami ürüggyel)az ösztöndíjam ugyanannyi maradna, max 7.-én már megkapom.



És múlt héten eltörtem valamit gyakorlaton, és elég nagy lebaszást kaptam .és ki kell valószínű fizetnem az egészet, ami ő szerintük 17.000 ft lesz (az a jó h az ösztöndíjam is csak 15) pedig neten néztem ,és ott 11-ér lehet kapni. és egyébként se az egészet rontottam el, hanem egy részét, mégis az egészet ki kell fizetnem

ez tette (ha költőies akarok lenni) az i-re a pontot. anyáéknak nem is mondtam itthon még, hogy ezt ki kell fizetnem, mert megint csak megkapnám hogy' mi mondtuk hogy gyere át"

még egy dolog, ami miatt hezitálok:ahol msot vagyok ott eléggé maradiak az emberek. ha te már kicsit máshogy nézel ki, akkor osztanak, mint az állat:S most szerenék piercinget csináltatni, és egyből megkaptam h 'nem ide való'

a másik helyen pedig ismerem a részi szakácsot: taraja volt, tele volt tetkóval, mégse izéltak vele.



attól tartok hogy ha pl megmondom hogy át szeretnék menni, akkor még lekell dolgoznom pér napot, és addig piszkálni fognak hogy nekem ez nem elég jó, de majd megtudom máshol hogy megy meg ilyesmi:S ismerem őket, kicsinálnának abba a pár napba.

És ezt anyának is mondtam, és mondta h ha a gondolom, bejön velem, megmondani egy nap mikor nem melózok. csak akkor is tartok tőle, hogy még kell melózzak valamennyit vagy akármiért is bekell mennem (pl ösztöndíjért ) és akkor megkapnám a beszólásokat.


és így nemtudom hogy azt meglehet-e csinálni h pl hétfőn bemegyünk, elmondani az egészet, és kedden már az új helyen kezdek.


kiváncsi lennék a véleményetekre, hogy ti hezitálnátok-e egyáltalán ezen, és hogy oldanátok meg.


és bocsi, hogy hosszú lett, de bele akartam írni minden fontos dolgot.


2010. okt. 19. 17:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
szia..én is most készülök gyakorlati helyet váltani és nálunk ugyan ez a helyzet... mintha az én történetemet írtad volna le..még az emberek is ugyan ilyenek 3. as vagyok. Én arra lennék kiváncsi ha valaki írna rá választ hogy ehez mien papirok szükségesek és hogy hol tudok iet szerezni...sok sikert neked..:]
2010. dec. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi:) én már egy hónapja az új helyen vagyok:):) ha gondolod leírom h hogy ment. mármint a papírokat.
2010. dec. 6. 16:04
 3/13 anonim válasza:
ha megtennéd:)örülnék..hogy mien papirok voltak mert ha joltudom kell a tan.szerződés egy kikérő és egy befogadó...köszi előre is : )
2010. dec. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
ja igen...és hogy ezt valahonnan le tudnám tölteni?
2010. dec. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

persze, leírom:)

nekem úgy volt,hogy mondtam az osztályfőnökömnek, h én nem bírom ott már, és át szeretnék menni, meg is van a helyem, Ő próbált lebeszélni róla, aztán elmondtam neki h miből lettek a konfliktusok, és meg is értett. Mondta h lehet hogy csak félévkor mehetek át.

megbeszélte az igazgató helyettessel, hogy indokolt a dolog, és megengedték h így év közbe mehessek át.

az dolgom annyi volt, h kellett írnom egy kérvényt, amiben megindokolom hogy milyen gondok voltak a hellyel, és nem szeretném tovább ott folytatni a gyakorlatomat.

az új helyről pedig kellett kérni egy befogadó nyilatkozatot, ezt is a kérvénnyel együtt borítékba tettem, és beadtam az igazgatónőnek ( ezt minnél előbb meg kellett csinálnom,mert pont jött az őszi szünet.) ( jah és a befogadó nyilatkozat annyi votl h az új helyen a főnök írt kézzel pár sort. a nevedet, hogy pl október 1.-től hozzájárúlnak ahhoz hogy ott folytassam a gyakorlati időmet .aláírás, dátum,pecsét)

Na ezt beadtam a suliba így együtt. mert mondta az ofő h lehet kell egy pár nap-akár egy hét amíg el is jut hozzá:\

addig én elmentem a régi helyhez (velük közbe jól összebalhéztam szóval a papírjaim már össze is voltak készítve) mert előre szóltam (egy héttel kb) h csinálják meg a papírokat így bekellett mennem, és mindent aláírni. hogy eddig minden ösztöndíjat megkaptam (azt a havit meg is kaptam akkor előre) meg minden ilyen fontosabb dolgot.

ezeket a papírokat el is hoztam (biztosítás meg ilyenek voltak még)

másnap bekellett mennem a suliba, egy új szerződésért (mert közbe az igazgatónő beleegyezett hogy átmenjek)

azt ki kellett töltenem az új helyemen és oda beadni a papírokat.

az egézségügyi kiskönyvet is.

kb ennyi történt.

utána már mehettem is melózni.Pontosan október 1.-től vagyok ott.



ha valamit nem értesz kérdezz nyugodtan:)

2010. dec. 6. 17:56
 6/13 anonim válasza:
köszönöm a választ: ) éretmén:D szóval ez akár egy hetet is igénybe vehet?:O
2010. dec. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

szívesen:)

Igen sajnos, vagy még többet is :S:S úgy elég nehéz (szerintem lehetetlen) hogy egyik napról a másikra váltasz:S

2010. dec. 6. 18:41
 8/13 anonim válasza:
és ha már le van dumálva minden és csak a papirok kellenek...mert én beszéltem a tanulófelelősömmel..:?!?
2010. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
őő a tanulófelelős az nálatok ki?:D mert nálunk iylen néven nincs ember, így nemtudom kit értesz:\
2010. dec. 6. 19:43
 10/13 anonim válasza:

Szia.Énis úgyanígy vagyok.De csak most nyáron kezdtem a gyakorlatot.de pontosan ugyanilyenek ha kérdezek ordítanak ha nem kérdezek megint.:S Most kerültem oda megse mutatták mi holvan és ha jön rendelés csak pislogok.:S

De mivel nekem ez a nyári 80 órás gyakorlat.Hogy tudnám elintézni h szeptemberre máshol legyek?:S

2011. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!