Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szenvedek a BME mérnökinfós...

Szenvedek a BME mérnökinfós szakán gólyaként. Van valami jó tanácsotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! BME mérnökinfós elsőéves vagyok. Az a helyzet hogy jelen állás szerint nagyon rosszul állok minden téren. Analízisből és számításelméletből pótZH-t kell majd írnom, programozásból az első ZH-m pedig 0 pontos lett, mert a beugrók miatt elúszott.


Mi tévő legyek? Középiskolában kimondottan jó tanulónak számítottam, de nem voltam matek faktos, nem tettem emelt matek érettségit, és a programozás is teljesen új nekem. Ezek tudom, hogy mind nagyon megnehezítik a dolgomat. De akármilyen sokat (1 héten át végig) tanultam az összes ZH előtt, nem tudtam jobbat. Az analízis előadásokon pl. azt sem tudom mi történik.


Nagyon el vagyok keseredve amiért itt ilyen gyatrán teljesítek. Van még valaki más is így? Esetleg seniorok közül valaki aki hasonlóan élte meg az első félévet? Lenne valakinek valamilyen jó tanácsa, vagy valaki aki szívesen megosztaná a tapasztalatait?



2023. nov. 7. 00:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Sajnos ahogy az látszott már az elején :( Prog, analízis, bsz nem jöttek össze, úgyhogy így már azt gondolom felesleges ott maradnom. Az erőfeszítést szerintem kellően megtettem, de úgy néz ki nem volt elég. 2. félévemet passzíváltatom, kicsit megerősítem a matek és programozás tudásomat, és 3. félévtől Győrbe megyek a SZE-re :)
jan. 14. 16:45
 12/14 anonim ***** válasza:

Mért passzivizáltad magad a 2. félévre?


Ezzel csak az állami féléveidet pazarlod, nem?

jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Passzív félév nem számít az állami félévekbe.
jan. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Erre igazából két okom van. Egyik, hogy semmiképpen nem akarok átkerülni költségtérítésre, mert nem engedhetem meg magamnak. És elég sanszos hogy a tanulmányi eredményem alapján átkerültem volna, akkor meg utólag fizethetek. Másik okom, hogy a második féléves tárgyak közül sem tudtam volna így sokat felvenni, és ugye a bukott tárgyaim nem vehetőek fel újra keresztfélévben. Egyébként kaptam Neptun üzenetet is kaptam róla, hogy 15 teljesített kredit alatt (nekem lett 14) erősen ajánlott passzíváltatni. Most a passzív félévemben részt veszek majd a lendületvétel egyetemistáknak tanfolyamokon amit a mérnöktovábbképző intézet hirdetett meg. Bízom benne, hogy jól felkészít majd a továbbiakra. Mivel nagy részben az erős alapok hiánya miatt is buktam el ennyire.
jan. 15. 00:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!