Corvinus vagy Bge?

Figyelt kérdés

Melyik a színvonalasabb?

Pénzügy és számvitel szakon?



2023. nov. 7. 17:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Munkáltatóként azt mondom, BGE. Százszor használhatóbb tudással jönnek, a Corvinus az utóbbi 5-6 évben tragédia lett.
2023. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Jartam mindkettore, ugyanerre a szakra. A Corvinus eszmeletlen nagy csalodas volt.
2023. nov. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Munkáltatóként nekem tökmind1 lenne, nem ez alapján fogom felvenni a jelöltet, hogy ki hova járt. Felőlem a Harvardon is végezhetett, ha pl. fingja sincs mi az a cashflow vagy nem tudja milyen tételekből ál egy mérleg/eredménykimutatás.
nov. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam mindkettőre. A BGE jobb volt egy fokkal. Ha ma kellene jelentkeznem, az ELTE-t írnám be első helyre, BGE-t a másodikra, harmadikra talán BME. A Corvinus pártkáder suli lett, felejtős.
nov. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
45%

Jézusom, el ne hidd ezt a sok troll kommentet, BGE kb. egy Kodolányi szintjére süllyedt, nézd csak meg a ponthatárokat.


Normális pénzügy oktatás Magyarországon csak a Corvinuson van. Bizonyítsuk szépen be:


Nyisd meg a google-t


Keress rá az összes alapkezelő (Hold, Concorde, Kereskedelmi bankok alapjai) portfólió menedzserére, vezetőjére.


Keress rá az összes kereskedelmi bank menedzsmentjére.


Keress rá az összes jegybankkára.


Keress rá az összes menedzsment tanácsadó (McKinsey, BCG) partnerére, vezetőire


Keress rá az összes szakmai műhely munkatársára (Budapest Intézet, MTA KRTK stb.)


Számolj egy arányszámot a Corvinus-BGE diplomásokból. 10:1-hez lesz, lehet optimista voltam.


De hogy is lehetne egy olyan egyetemmel versenyezni, ami tele van pénzügyi szakkolégiumokkal, bloomberg terminálos teremmel.


Ja igen, az SSC-k számlázó osztálya biztos tele van BGE-n végzettekkel. Na jó, ne nevettessük már egymást :D


Amúgy megkérdezném ezt a sok trollt, aki vicceskedve beír hülyeségeket, hogy nem zavarja, hogy más jövőjével játszadozik ilyenkor?

nov. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%

5. “Normális pénzügy oktatás Magyarországon csak a Corvinuson van. Bizonyítsuk szépen be: […] Keress rá az összes kereskedelmi bank menedzsmentjére.”


Rendben, tessék.


Csányi Sándor, OTP vezérigazgató - PSZF (azaz BGE)


Bugár Csaba, Magyar Államkincstár vezérigazgató - PSZF (egyenlő BGE)


Most nem fogom felsorolni a teljes magyar közéletet, de találsz a bankvezérek között mérnököt (ING Bank, Bodor Tibor); matematikust (Zolnai György, Raiffeisen); jogászt (MFB, Sipos-Tompa Levente); és valóban, elvétve egy-két Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem alumnit is (Surányi György stb.).


A hazai pénzügyi életnek mindig is kiemelkedő intézménye volt a Külker és a PSZF is (jelenleg a BGE két kara). A fél üzleti elit ezeken végzett.


Mielőtt lejáratod magad, illene tájékozódni.

nov. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
24%
Csányi Sándor wikipédiáját kicsit jobban olvasd el trollocska.
nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
60%

7. Melyik szó nem megy ebből a mondatból, troll?


"1971-ben érettségizett, majd felvették a Pénzügyi és Számviteli Főiskolára (PSZF). Főiskolai tanulmányai alatt a középiskolájának éjszakai kollégiumi nevelőtanára volt. 1974-ben szerzett főiskolai diplomát."


Csányi Sándor (is) a BGE elődjén végzett. Utána valóban járt a foxi maxira is. És? Én is jártam a BGE-re meg a korvóra is, ennek ellenére BGE-snek vallom magam.

nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
5-ös keress már egy olyan álláshirdetést, aminél kizárólag Corvinuson végzetteket vesznek fel? Előre megmondom egyet se fogsz találni.
nov. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
25%
Az 5-ös túloz picit, de teljesen igaza van, legyünk fair-ek, döntsön a LinkedIn.
nov. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!