Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Penzugy es szamvitel vagy...

Penzugy es szamvitel vagy gazd. menedzsment?

Figyelt kérdés

Iden leszek vegzos a gimiben és viszonylag nagy dilemmában vagyok a továbbtanulással kapcsolatban.

Milyen tapasztalataitok vannak ezeken a szakokon? (és melyik egyetemeken)

Mennyire vészes a matek psz-en?

Leginkább melyiket ajánljátok: bme, bce vagy elte?

Illetve, hogy mennyire magolos vagy epp gyakorlat orientalt az egyetemeteken a szak?

Elore is koszi:)



2023. aug. 8. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:
32%
Az elmult 1 honapban szerintem 2 tucat kerdes volt a bme/bce/elte/bge dilemman, illetve a psz meg a gazdmen szakrol. Es kb. mindenkinek ugyanezek az elso kerdesei amiket feltettel, es meg is lettek valaszolva korrekten. Tudsz beloluk meritkezni.
2023. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

A rövid válasz mind a szakra, mind az egyetemre az, hogy tök mindegy. Azok a munkáltatók, akik minimálisan képben vannak a hazai közgazdászképzéssel, nagyjából tudják, hogy van 6-8 egyetem (a vidéki nagyobbakat is beleszámolva), ahol nagyjából hasonló az oktatás színvonala, meg vannak a diplomagyárak, ahol kis túlzással csak illendőségből várják meg a 3 évet, hogy hozzád vágják a papírt a tandíjért cserébe. Nem kell aggódnod, az általad felsorolt intézmények között számottevő különbség nincs alapszak szempontjából. Nyilván, ha már a doktori képzésedre készülnél, érdemes lenne megnézni, hogy hol kik vannak, mert ott már tényleg fontosak a különbségek, de alapszak szempontjából tök mindegy.

A két szak közti dilemmáról ugyanez a helyzet. A két képzés tanterve 60-70%-ban megegyezik, így egyrészt ezek között a szakok között a szakváltás is kimondottan egyszerű más képzési területekhez képest, másrészt pedig a munkáltatók is tudják, hogy nincs érdemi különbség. Nyilván minimálisan meg tudod könnyíteni a dolgod, ha arra a szakra mész, amivel a későbbiekben el akarsz helyezkedni, de egyik sem zár be egyáltalán olyan szinten, hogy később ne tudj váltani. Nekem pl. gazdmen diplomám van, mégis számviteli pozícióban vagyok. A HR-esünk meg PSZ-en szerezte az alapdiplomáját. Ennyit arról, hogy mennyire predesztinál bármire is az alapdiploma.

2023. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!