Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosin milyen a tesi?

Állatorvosin milyen a tesi?

Figyelt kérdés

Hogy kell ott elképzelni a tesit? Mit kell csinálni stb, illetve hány kredites?

Azért kérdezem, mert ahogy néztem az órarendet, (első féléveseknek) kb minden nap van tesi. Na de lehet vannak ott 30, 40 körüli évesek is, és akkor kidobóznak ők is, ha pl ilyen feladat van?



Néztem más egyetemeket is de vagy nincs tesi, vagy elvétve talán 1-2. Szerintem egyetemen már felesleges, de ez csak az én véleményem. 😃



nov. 11. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kritérium tárgy, tehát nem jár érte kredit és heti 1 tesi van. Az órarendben azért látsz minden napra meghirdetve, mert minden csoportnak más napon van és csoportonként 2 időpontot adnak meg, amiből év elején választhatunk, hogy melyikre szeretnénk bejárni.

A rendes tesiórán általában valamilyen labdajáték van (mi legtöbbször röplabdázunk, mert a csapat azt szereti), de ha nem vagy labdás, akkor bemelegítés után mehetsz akár a konditerembe is.

Illetve délutánonként szokott lenni kosár/floorball/röpi/jóga edzés, ahol szintén lehet aláírást kapni, így ha valamelyikre eljársz, akkor a délelőtti, órarendi tesire már nem kell bemenned.

Nem sok értelme van, de azért feleslegesnek nem mondanám. Egyrészt abban a 1,5 órában legalább mozogsz valamit, másrészt a csoporttársakkal is jobban összecsiszolódsz, harmadrészt pedig kikapcsol és egy nehéz napon nagyon jól esik püfölni a labdát. :D

nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na erre nem számítottam!

Ez így jól hangzik, különösen a jóga ☺️ arra tuti fogok menni.

nov. 11. 12:23
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a választ! 😊
nov. 11. 12:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az volt a terv, de sajnos a jóga pont a koliban van, nem az egyetemen és elég késői időpontban, így ha nem kolis vagy akkor szerintem az nem a legjobb választás.

Illetve az még kimaradt, hogy a tornacsarnokon kívül van az egyetemen még egy kisterem is, ahova a tanár nem szokott benézni, így ott igazából bármit csinálhatsz (van futópad, boxzsák, pingpong asztal, matracok, súlyok, bordásfal stb..). Ha nagyon antitesis vagy, akkor szerintem ez a legjobb választás, de majd úgyis látni fogod milyen az órarended és annak megfelelően tudsz dönteni.

nov. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá az előttem szólóhoz, hogyha csinálsz valami sportot, táncot egyetemen kívül, azzal is kiválthatod. Vagy orvosi igazolással is :D
nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4-es, ó de kár. 🙁

Na majd kiderül akkor, hogy mire tudok majd menni stb.


#5 köszönöm a választ! 😊

nov. 11. 13:14
 7/8 anonim ***** válasza:
16%

Minden egyetemen van tesi. Alapképzésen két félév, mesteren egy, osztatlanon három.

Nálunk (nem állatorvosin vagyok) az van, hogy te magadnak veszel fel valamit tárgyfelvételkor, ami belefér az órarendedbe. Ez van heti egyszer, kilencven perc (ha felmentést, vagy versenysportot vettél fel, az kivétel ezalól, olyankor az igazolást kell leadnod)

nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
5 félévig van ráadásul:D de mindkét tesitanár a világ tündére, egyszerűen imádtam őket - nagyon rugalmasak
nov. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!