Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy tantargybol 4.50re...

Ha egy tantargybol 4.50re allok a kreta szerint es kapok egy temazaro jegyet az mennyire viszi le?

Figyelt kérdés
szoval van egy tantargy amibol 4.50re allok. ha kapok mondjuk egy tz egyest (nem valoszinu hogy ez lesz, de az egyesnel mar csak jobb lehet) az mennyire viszi le? azt tudom hogy mar egy sima egyes is leviszi nagyon de a tz egyes levinne mondjuk 3.50re vagy rosszabbra is?

nov. 16. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre ennyi alapján nem lehet válaszolni. Attól függ, hány és milyen jegyből tevődik össze a 4,5-ös átlag.

"Legrosszabb" esetben a 4,5-ös átlag úgy jön ki, hogy van egy "sima" 4-esed és egy 5-ösöd. Ebben az esetben (4+5)/2 = 4,5. Ha emellé jön egy témazáró egyes, ami duplán számít, akkor (4+5+1+1)/2 = 2,75. Ha viszont az átlagod két 4-esből és két 5-ösből tevődik össze, és mellé jön egy 1-es, akkor (4+4+5+5+1+1)/6 = 3,33. Minél több jegyed van, annál kevesebbet számít egy újabb jegy az átlaghoz képest.

nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%
Elég jól leviszi, szerintem olyan2-3 kozottre biztosan.
nov. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kréta appban már nincs az a funkció, hogy tudtál magadnak hozzáadni jegyeket, hogy akkor hogy alakulna az átlagod?


Egyébként ennyiből nem lehet megmondani, mert nem tudjuk, hogy hány jegyed van, ahogy az első is írta

nov. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 az elso tokeletesen leirta mert o leirta a szamolast is es en eddig pedig nem tudtam hogy hogyan kell kiszamolni ;)

szoval #1 koszii :))))

nov. 17. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!