Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire gyakori az, hogy az...

Mennyire gyakori az, hogy az alsó tagozatos gyerekekkel egy nap 3 tantárgyból is témazáró dolgozatot íratnak? Nincs ez limitálva?

Figyelt kérdés

Ezen a héten lesz egy ilyen nap, eddig sose fordult elő. Egy-egy nagydoga előtt is feszült a gyerek, de most ez a három napos hétvégét is tönkretette.

A legutóbbi szülőin azt ígérte a tanárnénink, hogy nem lesznek leterhelve ezer meg egy számonkéréssel a gyerekek. Eddig is el tudták osztani a nagy dolgozatokat, még talán két témazáró se jutott egy napra. Máshol, hogy megy ez? Illetve a gyereket mennyire viseli ez meg, mennyire szorong előtte?



2021. máj. 25. 14:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom most mi a helyzet ( most megy elsőbe a nagyobbik gyermekem), de mikor én jártam iskolába napi 3 dolgozat volt a limit.

Gondolom az online oktatás miatt nem tudták megfelelően számonkérni őket, a jegy meg kell, és vészesen közeleg az év vége.

A szorongáson ti szülők tudnátok oldani, ha rájönnétek miért stresszes ennyire. Ez még csak az alsó, könnyebb nem lesz, csak nehezebb. Ha most full ideges miatta, akkor mire gimibe megy, teljesen idegroncs lesz, ha nem találtok rá megoldást.

2021. máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
85%
Velem alsósként ennyit nem írattak. Nem normális szerintem.
2021. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Napi hármat lehet.
2021. máj. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Napi 3 lehet, sajnos ezt be is tartja az tanítónő. Ma is 3ból írtak, holnap 2tz + felelée
2021. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
Napi 3 teljesen rendben van, elő is fordult már, de nem jellemző.
2021. máj. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk meg megye egyik legjobb gimnáziumában(!!!) az van a házirendben, hogy napi max két témazárót. Ezenkívül meg simán meg lehet beszélni, hogy egy nap csak egy tz, és előre bejelentett kisdoga se essen sok egynapra.

Szóval sztem ez alsóban túlzás.

2021. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

6!


Gimnázium. Nem általános iskola alsó tagozat. Erettsegi irasbeli sincs csak egy egy napon.

2021. máj. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

Hát jó, de az általános az lehet nehéz egy általános iskolásnak. Attól hogy nem ugyanaz az anyag, az nem azt jelenti, hogy könnyebbnek is éli meg egy fiatalabb diák. Pl nekem most könnyű a mértékegység átváltás, de alsóban nagyon szenvedtem vele.


De egyébként nálunk alsóban sem volt jellemző a napi több doga. Csak egy, per nap. Esetleg akkor volt kettő, ha az egyik szövegértés és arra ugye nem kell specifikusan készülni

2021. máj. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

3. osztályos és ezek év végi dolgozatok inkább, tehát nem csak egy témakört kell tudnia.

Az országos kompetenciaméréssel egyidőben így mérik az alsósokat. 1-2 évfolyam két dolgozat/nap.

3.osztályban 3 dolgozat / nap.

Ezeken kívül is lesz még ezekből a tantárgyakból témazáró június első hetéig. Nem gyerekbarát, aki ezt kitalálta. Nagyon izgulós a gyerek, de a rendszer sem segíti a kisiskolásokat. Talán csak elsőben nem stresszelt. Sokszor nem is mondja, de érezni a viselkedésén. Rosszul alszik és felébred éjjel. Nem tudom én sem, mi lesz még később, hogy tudnánk segíteni neki. Lehet, hogy majd megszokja. Mindenesetre nem gondoltam, hogy majd ennyire leterhelik ezeket a kisgyerekeket.

:-(

2021. máj. 25. 20:51
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Nem hiszem, hogy erre van szabály. A tanár ha emberséges nem csinál ilyet. De alsóban nem igazán kell még otthon tanulni, az én fiam is ír dolgozatokat, de nem is veszi fel, nem izgul kicsit sem miatta. Felsőben azért már más lenne. Itt inkább csak írnak egy feladatsort, a mit agyon gyakoroltak. Az enyém nem szokott kicsit sem izgulni miatta.
2021. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!