Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnál, ha gyereked...

Mit csinálnál, ha gyereked este 10-11 körül közölné, hogy holnap témazárót írnak egy nehéz tantárgyból?

Figyelt kérdés

2022. okt. 5. 14:41
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
15%
Kirabolnám.
2022. okt. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Aludjon.
2022. okt. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%
Semmit, lefekszik szépen aludni és megtanulja, hogyha másnap dolgozat van arra nem este 11-kor állunk neki tanulni.
2022. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%

Mondanám neki, hogy aludja ki magát.

Ha meg az a gondja, hogy nem készült, akkor valahogy jelezném neki, hogy tanulhatna az esetből.

2022. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
97%
Sok sikert kívánnék neki
2022. okt. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%
Küldeném aludni.
2022. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%
Oké, és? Tanultál rá? Ha igen, sok sikert, ha nem, így jártál.
2022. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
78%

Volt hasonlóban részem, ott én voltam a gyerek (16 évesen).

Nem elfelejtettem, csak elszámoltam magam az idővel és hajnal 1-kor már nagyon fáradt voltam. Jó jegyeim voltak, tudtam, hogy egy 2-es rontana az átlagomon. Ahogyan azt is, hogyha másnap nem megyek be megírni a dolgozatot, akkor lenne még plusz 1 hetem készülni rá, ami bőven elég lett volna. Én írtam egy levelet anyukámnak, amit kitettem a hűtőre, elmagyaráztam neki, hogy mi a helyzet és kértem, hogy ne ébresszen másnap, mert nem mennék be dolgozatot írni.


Jófej volt, maradtam otthon aznap és még a következő nap is, "betegség" címszóval. A következő héten pedig írtam egy szinte maxpontos témazárót. :) De ehhez az is hozzátartozik, hogy alapjáraton jó tanuló voltam, nem lógtam ok nélkül, nem volt probléma velem. Ma pedig már 28 éves vagyok és van két diplomám...


Ha egyszeri eset lenne, nem csinálnék belőle nagy ügyet. Elmondanám neki persze, hogy legközelebb figyeljen oda, írja fel magának akár több helyre is, ne a témazáró előtt 1 nappal álljon neki tanulni, hanem tegye folyamatosan stb.

2022. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%
Semmit. Mégis mit kellene csinalnom? Nem én írok temazarot, hanem ő. Az ő dolga.
2022. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk ez rendszeres. Mivel ilyenkor érek haza a munkából, ekkor szoktunk beszélgetni. 16 éves, nyilván az ő dolga az iskolai kötelezettségeit teljesíteni, van, hogy csak utólag meséli el a dolgot. Meg olyan is van, hogy utólag sem, csak a jegyet látom. Mivel jó tanuló, ezért pont nem izgat, majd beszél róla, ha akar. (Persze ha előre közli, akkor utána megkérdezem, hogyan sikerült.)
2022. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!