Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mérlegképes könyvelő végzett...

A mérlegképes könyvelő végzettség ér bármit is külföldön?

Figyelt kérdés
(Tudom teljesen más adózás, jogszabályok stb) Beszámítható valami átképzésbe vagy hasonlóba? Elkezdtem ezt a képzést, de már tudom, hogy nem akarok itthon maradni. Van értelme befejezni? A fele tanfolyamot már kifizettem.

nov. 21. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A külföld nem egy homogén jogszabályi környezet, ennélfogva nem hiszem, hogy van olyan válaszoló, aki erre a kérdésre tud olyan választ adni, ami Kanadától Srí Lankáig mindenhol megállja a helyét.

Maga a papír valószínűleg abból a szempontból teljesen értéktelen, hogy ahol elvárják a szakirányú végzettséget, ott ez kevés lesz. Nem tartom kizártnak, hogy van olyan ország, ahol van lehetőség ilyen jellegű végzettségek honosíttatására -erre utaltam azzal, hogy nem ismerem az összes ország vonatkozó jogszabályi környezetét-, de ezt a kinézett célország estén kell megnézned.

Kevesebb nyilván nem leszel tőle, és ha érted az összefüggéseket, akkor könnyebben tudsz egy másik ország számviteli rendszeréhez is kapcsolódni. De ha hosszútávon X országban akarsz könyvelőként dolgozni, akkor célszerű ott elvégezni egy vonatkozó tanfolyamot.

nov. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most már fejezd be, akár mi is lesz.
nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem.
nov. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!