Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Be lehet számítani a középszin...

Be lehet számítani a középszintű érettségit, ha már van emelt érettségim?

Figyelt kérdés
Egyetemre szeretnék jelentkezni, van angolból és matekból emelt érettségim, de a matek nem sikerült valami jól(48%), és ahogy számoltam több pontom lenne(kb 35 ponttal lenne több) ha egy erős(85-90%) középszintem lenne. Tehát ha van emeltem és középszintem akkor beszámítják a középszintűt az emelt helyett, ha úgy több pontom lenne?

nov. 26. 00:23
 1/8 IgaziÚriember ***** válasza:
0%

48%? Hogy sikerült ilyen borzasztóan gyenge eredményt elérni? Remélem nem mérnöki / IT / matek vonalon tervezed az egyetemi karrieredet mert gyorsan véget fog érni.


Mindenesetre a kérdésre válaszolva: amennyiben középszintű érettségi beszámításával számodra kedvezőbben alakulna a pontszámítás akkor van lehetőség azt beszámíttatni. Hozzáteszem, hogy idén változott a pontszámítási módszer és az emelt élből többet ér, úgyhogy érdemes utána számolni hogy melyik beszámításával jársz jobban (már ha ezzel a kompetenciával amivel mindössze 48%-ot értél el egyáltalán ki tudod számolni...)

nov. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
#1, neked hány százalékos lett az emelt matekod?
nov. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem az első még le sem érettségizett...
nov. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Tanulmányi pontokhoz nem tudod beszámíttatni, ott mindenképp a bizonyítványban szereplő eredmények számítanak és azon utólag nem lehet javítani.

Az érettségi pontoknál (ha az adott szakra elfogadják a matekot) viszont mindig azt az eredményt veszik figyelembe amivel több pontod van. De ugye jövőre változik a felvételi rendszer, a középszintű érettségik csak 2/3-ot fognak érni, szóval hacsak nem írod megy 100% körülire a közepet, akkor nem biztos, hogy azzal jobban jársz, főleg ha a kinézett egyetemen az emelt után megadják a plusz 50 pontot (ha a középszintűből számolják az érettségi pontjaidat akkor az emelt után nem kapod meg az 50et).

nov. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1nek, a suliba ahova jártam nem készítettek fel emeltre, magamtól kellett tanulnom (deriválás, integrálás stb...) Így kicsit nehéz volt

4. Köszönöm a választ, majd kiszámolom így is az eredményt, de aligha így is meg fogja érni(a plusz 50et nem baj hogy elvesztem, van másik emelt érettségim(+50) plusz még hátrányos helyzet(~+40), szóval van mivel pótolnom a hiányát)

nov. 26. 11:09
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

#4-e, ezt honnan veszed? Voltál már ilyen helyzetben? "Tanulmányi pontokhoz nem tudod beszámíttatni, ott mindenképp a bizonyítványban szereplő eredmények számítanak és azon utólag nem lehet javítani." A tanulmányi pontoknál is számolnak érettségit. Ha pl. szintemelőt teszel, akkor a tanúsítvány alapján igazolod az új eredményt. Csak a középiskolai jegyek van a kőbe vésve. Sajnos.


Kérdező: ha küldesz privátban egy e-mail címet, megosztok veled egy exceles kalkulátort, amit én csináltam, és ami alapján a régi és az új pontszámítási rendszer szerint is tudsz számolgatni. Én is hasonló gondokkal küzdök... :-)

dec. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
*vannak kőbe vésve
dec. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

#6: Nem voltam ilyen helyzetben, egyszerűen elolvastam a felvételi tájékoztatót, amit neked is erősen ajánlok mielőtt rossz pontkalkulátort ajánlgatsz másoknak.

"Figyelem! Az érettségi bizonyítvány megszerzését követően szerzett érettségi tanúsítványokban foglalt eredmények nem vehetők figyelembe a tanulmányi pontok érettségi átlagának számításakor. Ennek oka, hogy a tanulmányi pontok a jelentkező középfokú tanulmányainak teljesítményét tükrözik!"

[link]

dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!