Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a feladat...

Szerintetek mi a feladat megoldása? Lehet, hogy hülyeség, de tegnap írtam matekból érettségit, és rossz a válasz:S

Figyelt kérdés

Válassza ki az A halmaz elemei közül azokat a számokat, amelyek megoldásai a

gyök alatt(x^2) = −x egyenletnek! A = {–1; 0; 1; 2; 3}


2010. okt. 20. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az A halmaz nem tartalmaz ilyen számot!


A gyök alatt x négyzet az egyenlő x-el, és mindig pozitív szám, mivel ha negatív számot negatívval szorzunk, akkor pozitív az eredmény, így -x soha nem lehet.

2010. okt. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a megoldás azt írja,hogy -1 és 0
2010. okt. 20. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Az helyes, helyettesítsd csak be. -1^2=1, az a gyök alatt 1, és -(-1)=1. És 0^2=0, a gyök alatt 0, és -0=0.
2010. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és az látszik, hogy a bal oldalon mindenképp nemnegatív lesz az eredmény, tehát a jobb oldal is >=0, és mivel ott a -, ezért x csak nemnegatív szám lehet.
2010. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: bocs, hülyeséget írtam: x pont hogy negatív vagy nulla lehet.
2010. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,így már értem
2010. okt. 21. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!