Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia feladat? Mi a válasz?

Kémia feladat? Mi a válasz?

Figyelt kérdés

a periódusos rendszerben 2 egymást követő föcsoportbeli elem,a, párosítatlan elektron számainak összege 3. melyek lehetnek ezek?b, atomtörzsük He szerkezetű,melyek ezek?c, ionjuk elektronszerkezete a neonéval egyezik meg,melyeknek?

ird fel a 2 elem legegyszerűbb egymással alkotott vegyületének nevét,molekulájának összeg és szerkezeti képletét. hogyan állithatjuk elö ezt a vegyületet.???


2010. nov. 27. 17:24
 1/4 Silber ***** válasza:
78%
B*szod, ezt tegnap egy fél oldalas e-mailben oldottam meg neked, akkor meg mi a francért teszed fel ismét a kérdést?
2010. nov. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
bocs én nem tettem fel ezt a kérdést még soha...
2010. nov. 27. 18:39
 3/4 A kérdező kommentje:
ha valaki elküldené annak ak érdésnek al inkjét megköszönném
2010. nov. 27. 18:45
 4/4 Silber ***** válasza:
32%

Akkor sry, bemásolom a tegnapi írományomat. Szerintem ismered azt is, akinek küldtem.

"A: Mivel egymást követik és 3 párosítatlan elektronjuk van összességében, így biztosan nem az első két főcsoportbeli elemek követik egymást (Az első főcsoportbeli elemeknek értelemszerűen 1 elektronjuk van a külső héjon ami párosítatlan, viszont az alkáliföldfémek csoportjának külső héjon található 2 elektronja már párosított! Így biztosan p pálya is szerepel valamelyikük szerkezetében. Nézz utána a Hund-szabálynak, és a Pauli-elvnek!B: Az atömtörzset mint fogalmat úgy képzeld el, hogy a legkülső héjat lefejted az atomodról, tehát ami nincs telítve. Tehát ilyen szerkezetük csak a nemesgázoknak van (a VIII. fcs. elemei). Példának nézzünk meg néhány elem elektronszerkezetét: - Li. Mint láthatod, ez a harmadik elem, elektronszerkezete: 1s2 2s1. Ezt helyettesíthetjük így: [He]2s1, ahol a [He] a hélium elektronszerkezetét takarja, mivel az 1s2. Ez akkor hasznos, amikor mondjuk a kálium (vagy mégnagyobb rendszámú elemek) elektronszerkezetét szeretnéd leírni. Ezt így tudnád megtenni klasszikus esetben: 1s2 2s1 2s2 2p6 3s2 3p6 4s1. Ennél egyszerűbb ezt írni: [Ar]4s1.Visszatérve: Innen tudni fogjuk, hogy a második periódusban foglalnak helyet (2. sor).C: Mint azt tudjuk, az atomok mindíg stabil elektronszerkezetet akarnak amit úgy érnek el, hogy megpróbálják leutázozni a nemesgázok elektronszerkezetét. Ezt úgy tudják elérni, hogy elektronokat adnak le/vesznek fel. Mivel az atomjaink a második periódusbeliek, és a párosítatlan elektronjaik száma ezért valószínűleg az oxigén és fluor lesznek azok."

2010. nov. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!