Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemen milyen...

Orvosi egyetemen milyen tanulási stratégiával lehet nagy mennyiségű anyagot viszonylag gyorsan megtanulni?

Figyelt kérdés

Mondjuk napról-napra kijegyzetelitek amit aznap vettetek és azt megtanuljátok? Esetleg már kidolgozott vázlatból tanultok (ha van ilyen hogy a felsőbb évesektől lehet vásároni jegyzeteket...)?

A válaszokat előre is köszi!


2023. nov. 30. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Rengeteg anyag van erről a youtube-on, például Ali Abdaal csatornáján.


[link]


Röviden: a legjobb, ha megszerzed a könyvet digitálisan, és például Notionbe kijegyzeteled. Ugyancsak a notionben (például) tudsz flashcardokat készíteni, hogy kikérdezhesd magadtól. És természetesen többet ér napi 1 óra, mint vasárnap délután 1x7.

2023. nov. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

#1 Látszik hogy életedben nem végeztél el egy egyetemi szakot, ez nem kisegítő ahol akkora az anyagmennyiség hogy ráfér flashcardokra.


Nekem egyetlen bevált stratégiám volt amivel kiváló eredményt értem el, méghozzá az, hogy megértem az anyagban az összefüggéseket széleskörűen nem csak "bemagolom" és nem csak hit and hope alapon tanulok meg bizonyos tételeket, hogy hátha azt húzom a másikról meg szart nem tudok. Inkább tudjak minden tételből "keveset" mint valamely tételeket nagyon másokat pedig semennyire. Aztán ahogy időm engedte a "kevés" tudású tételekből egyre többet elmélyítettem magas szinten, de a maradékból sem ért meglepetés. Ha rendelkezel már egy erő fundamentális alapismerettel a folyamatokat illetően akkor egy idő után (kb 3. év) sok tételnél elég a megfelelő kulcsszavakat ismerni és simán felépítesz egy megfelelő feleletet (persze ha alapból magabiztos tudással rendelkezel).

2023. nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

2. Látszik, Befektetőcsávó, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz, illetve a Notiont se láttad még soha életedben. A Notionben vannak összecsukható bekezdések, amelyek alá bármekkora szöveg (képlet, kép stb.) befér, és nem is kell külön flashcardokat gyártani, csak úgy rendezni az anyagot, hogy összecsukogatva a bekezdéseket csak a címét lásd.


Illetve soha nem végeztél el egyetlen nehezebb szakot sem, ahol qvára nem elég csak “széleskörűen megérteni az összefüggéseket”, hanem konkrétan memorizálni kell rengeteg mindent (azon túl, hogy széles körűen meg is kell érteni az összefüggéseket). Az orvosi tipikusan ilyen szak.

2023. nov. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10%

#3 Sajnos a széleskörű megértésről fogalmad sincs, mivel a gyenge szellemi képességedből kifolyólag te erre egyszerűen alkalmatlan vagy rá, így muszáj vagy mindenféle egyéb technikai segédeszközt igénybe venni, hogy el tudj sajátítani 1-1 témakört.


"A Notionben vannak összecsukható bekezdések, amelyek alá bármekkora szöveg (képlet, kép stb.) befér, és nem is kell külön flashcardokat gyártani, csak úgy rendezni az anyagot, hogy összecsukogatva a bekezdéseket csak a címét lásd"


Számomra pont ilyen bohóckodásra nem volt szükségem soha, mivel olyan magas szinten van az intelligenciám és a készségek embere vagyok, hogy időpazarlás helyett én egyrészt megértem és feltárom az összefüggéseket a különböző tudományágakban és specializált területeken, valamint megjegyzem a memorizálandó dolgokat azzal párhuzamosan. Nem véletlenül voltam az egyetem során az egyik legjobb tanuló és váltam egy igazi szakértővé. Ez nem csak a hatalmas őstehetségemnek köszönhető, hanem a kritikus gondolkozásmódomnak és a bennem rejlő tálentum kiaknázásának, valamint a saját fejlődési folyamatom optimalizálásának.

2023. nov. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kapjál normális választ is: folyamatos tanulással. Minden más rajtad múlik, a saját tanulási stílusod magadnak kell kialakítani. Van aki csoportban tanul délutánonként, valaki egyedül magában, van aki flashcardozik, más jegyzetel vagy épp szövegkiemelőzik. Valakinek a jegyzet, valakinek a tankönyv jön be.


Tényleg csak egy közös pont van, az a folyamatos tanulás. Jó eredményeket elérni vizsgaidőszaki kampánytanulással csak akkor lehet, ha átlagon felüli memóriád, nagyon jól strukturált gondolkodásod és már bőven kialakult tanulási stratégiád van. Első 1-2 évben ez még eléggé ritka.

2023. dec. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
NAgyon köszönök minden véleményt, remélem nekem is sikerül majd megtalálni a számomra leginkább hatékony tanulási módot!
2023. dec. 1. 10:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!