Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » “Most nem feleségkeresés van,...

“Most nem feleségkeresés van, add el magadat.” Szerintetek ez egy egyetemi oktató (50es férfi) szájából elfogadható?

Figyelt kérdés

Előadásmódomra és a személyiségemre tette ezt a megjegyzést. Kaptam egyszer azt is, hogy “szeretem, ha valaki rámenős”.

20on éves nőként nekem ezek a megjegyzések nem esnek jól és nem is tudom őket hova tenni.



dec. 8. 14:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Ha megfelelő szövegkörnyezetben van, akkor helytálló is lehet. Nem ismerjük a valós helyzetet, amiben elhangzott.
dec. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
1. megelőzött, magam is azt írtam volna.
dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Meghallgatta az előadásomat és utána hangzott el. Az elején bevezette egy “ne vegyem magamra, de…” Visszahúzódó vagyok, nem szeretek szerepelni. Ezeket tudja az oktatóm. Illetve utána kitért arra, hogy nekem meg kell tanulnom érvényesülni.
dec. 8. 14:27
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

3.-ra.


Ja! Akkor NEM volt sértő, és NEM megbaxni akar, csak próbál rávenni, hogy a sarkadra állj. Csak nem vagy szokva a felnőtt beszédhez, és nem tudsz olvasni a sorok között. Gondolom nem sok felnőttel beszélgettél még, és nem volt felnőtt, érett pasid/csajod sem, ugye?

dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam egy percre sem arra, hogy megbaxni akar. Ha már itt tartunk, akkor tisztában van vele, hogy mennyasszony vagyok. Viszont másképp is tudtára lehet adni egy hallgatónak, hogy legyen magabiztosabb. Főleg egy nagyon hierarchikus rendszerben, ahol a hallgatónak sokszor kuss a neve.
dec. 8. 14:37
 6/18 anonim ***** válasza:
35%

5. De ezek csak szóképek, példák, szófordulatok. Ez olyan, mint a "Te hülye vagy?" a barátok közti beszélgetésben. Ott nem sértés.

Ja, és attól, hogy menyasszony vagy, még dughatna.

dec. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Sajnos ezen az egyetemen más az oktató-hallgató viszony, mint egy baráti kapcsolat két ember között. Ezért is furcsállom ezeket a megjegyzéseit. Különben nem akadnék fent rajta, ha én is élhetnék ilyen szófordulatokkal, hasonlatokkal, metaforákkal.


Ő pedig házas.

dec. 8. 14:56
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

Úgy gondolom, hogy az oktató túllépett egy határt, amelyet nem lett volna szabad. Sajnos ez itt a balkánon még mindig elfogadott, lásd a fentebbi kommenteket. Akárcsak a gyerekverés, vagy a randi erőszak (“biztos kihívóan öltözködött” stb.).


Ez nehéz helyzet, mert nem tett olyan megjegyzést, ami miatt feljelenthetnéd, de ugyanakkor bántóan szexisták a kommentjei. A legjobb, ha a tudomására hozod, hogy ezirányú kommentjei a számodra bántóak voltak, és kéred, hogy a jövőben tartózkodjon az ilyen viselkedéstől.

dec. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%
8. Ennyire ne legyél már femináci.
dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Utolsó, a 8. válaszoló miért lenne femináci?

Jó lenne, ha a férfiak tudomásul vennék a határokat és nem lépnék át azokat kéretlenül.

dec. 8. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!