Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy gyerek elmegy 4....

Ha egy gyerek elmegy 4. osztályban 8 osztályos gimnáziumba, akkor ő már megkapja a bizonyítványát, hogy kijárta az általános iskolát, vagy szintén 8. osztály végén kapja meg?

Figyelt kérdés

Elég érdekesen hangzik, hogy valaki (mondjuk abbahagyja az iskolát) 4 osztályos általánossal megy el munkát keresni.

Van ilyen?



dec. 9. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kapná meg? Hogy lehet ilyen kérdést feltenni? Az általános iskola 8 év! Nem tudtad? Akkor is 8 év, ha felsőben egy gimnázium nevű intézményben folytatja.

Nyilván van olyan, aki nem járja ki a 8 osztályt, remélhetőleg egyre kevesebben.

dec. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Negyedik osztály végén megkapja a bizonyítványát amiben benne lesz hogy ötödik osztályba léphet. Így lesz befejezett 4 osztálya.
dec. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a kérdező úgy érti, hogy valaki elmegy nyolcosztályos gimnáziumba, elvégzi ott a 9-11. osztályt (valamelyiket a 3 közül), de nem fejezi be a 12.-et, akkor neki megvan-e a nyolc általánosa vagy pedig csak 4 osztálya van-e mivel akkor váltott.
dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Hogy értené már úgy, olvasd már el a kérdést! "Elmegy 4. osztályban". Nem 9.-ben! Hogy mehetne már 9.-be 8 általános nélkül? Komolyan nem értem, mi minden belefér a gyakori tűrőképességébe!
dec. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, negyedikesként még nem mehet át nyolcosztályosba, csak miután elvégezte a negyedik osztályt. A következő évfolyama az ötödik osztály lesz, de kisgimazistaként.
dec. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 x0 ***** válasza:
Én annak idején minden tanév végén megkaptam, aztán később le kellett adni a következő tanévre beiratkozáshoz. 1988-2000 között jártam a közoktatásba. Ha valamihez 8 általános kell: akkor is megvan, ha 4 év után 4 év 8 osztályos gimnázium van és, és akkor is ha 6 év után 2 év 6 osztályos gimnázium van meg: engem is úgy vettek fel szakközépiskolába, mai nevén technikumba.
ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!