Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó megoldás , ha egész éjjel...

Jó megoldás , ha egész éjjel tanulok és nem alszok zh előtt ?

Figyelt kérdés

Reggel 10kor lenne egy zh m, szerdán egy másik...és alig van időm behozni. Ha egész éjjel fent maradok és tanulok , majd 10re elmegyek megírni, úgy lehet eredményes a dolog?


Valaki csinált már ilyet? Tapasztalatok érdekelnek elsôdlegesen.....mi lett az eredmény?22/F



dec. 11. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez pont hogy a legrosszabb amit tehetsz. Sokkal tobbet szamit hogy kipihent vagy es tudsz gondolkodni, minthogy hullafaradtan bealszol a zhn
dec. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A rövidtávú memóriából alvás közben kerül át az infó a hosszú távú memóriába, úgyhogy kb a legrosszabb, amit tehetsz, hogy nem alszol.
dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A többiek jól leírták. Pont az alvás az, ami ilyenkor "megszilárdítja" a tudást. Nagyobb anyagot pedig nem tudsz a rövidtávú memóriádban tárolni. Én mindig megszívtam az ilyen éjjeli magolásokat. Az egyik után annyira fáradt voltam, hogy fizikailag (és mentálisan is) rosszul lettem másnap, pedig ennyire azért nem vagyok izgulós fajta. Úgyhogy szerintem is ez a legrosszabb dolog, amit tenni lehet.
dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Végül nem jött össze egész éjjel fent maradni, mert bealudtam....mindenesetre így sem rosszul annyira igazából.Okes, akkor nem mellozom az alvást
dec. 12. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Egyszer próbáltam ki, be is aludtam hajnalban, s a vizsgára se mentem el, szerencsére volt pót zh.
dec. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az alvás a legfontosabb. Semmi értelme all-nightereket tolni, inkább aludd ki magad rendesen.
dec. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!