Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bizonyos esetben tényleg jobb...

Bizonyos esetben tényleg jobb bukni egy tárgyat?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet, s nem minden tiszta még. Tegyük fel van egy 1-2 tárgy, amivel meggyűlik az ember baja, minden másból jó, azt a kettőt elbukja, rövid távon jobban jár (nyilván a csúszás kockázata is benne van), mintha kapott volna belőlük egy kettest? Nekem olyat mondtak, hogy a sima átlagba nem számít.
dec. 11. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ráépülős tárgyat buksz el, az probléma, de én azt mondom 6 év egyetemmel a hátam mögött, hogy a kettes is lehet jó jegy.
dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha épül rá másik targy, pláne ha több is akkor még mindig jobb egy átcsusszanós kettes mintha meg se csinálja az ember.
dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, nekem anno volt olyan tárgyam mérnökin, mechanika például, amire még vagy kozel 15 targy épült a 4 félév mechanikat is beleértve. Ìgy aki bukta az kapasbol egy év csuszást összeszedett. És ha közben mondjuk megint nem lett meg vmelyik akkor ismét egy év. Baromira el lehet ám ìgy nyújtani egy képzést. Én előbb engednék el olyan tárgyat amire nem épül semmi mint amire több is megy. Az az elsődleges..
dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A sulyozott atlagba nem szamit bele igy, a kreditindex jobb lesz a kettestol.
dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha épül rá tantárgy, át kell csúszni. Ha nem épül rá tantárgy és rosszul sikerül az első ZH, én be se megyek második ZH-ra, így "aláírás megtagadva" és semmit nem számít az átlagba, nem számít az ösztöndíjba és nem számít bukásnak sem. Max a tárgy újrafelvételi összeget bukod el, ami nálunk csak 4500 Forint, annyit meg nekem megér, mert ösztöndíjban meg kapok havi 20 ezret így hogy nem rontja az átlagomat.
dec. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Megnehezíted a későbbi életed. Ha megvan egy tárgy, annak örülni kell.
dec. 12. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem épül rá semmi, s jellemzően sokan buknak abból a tárgyból. Még nem temetem, mert most kezdődik a vizsgaidőszak. De tényleg jobb, ha átmegyek rajta.
dec. 12. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!