Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Baj, ha a szakdolgozathoz nem...

Baj, ha a szakdolgozathoz nem csak tudományos szakirodalmat használtam fel?

Figyelt kérdés

Alapszakon vagyok. Úgy tudom ide kb 30 tudományos szakirodalmat kell felhasználni.

De az baj, ha én a szakdolgozathoz nem csak tudományos szakirodalmat használtam fel, hanem mondjuk online cikkeket, folyóiratokat, napilap, enciklopédia, lexikon is? Többségben tudományos szakirodalom van benne, de előfordul egy pár, ami nem olyan. Összesen kb 50 forrást használtan fel, ebből kb 10-15 ami nem tudományos szakirodalmi. (De persze minden le van hivatkozva, és nem plagizáltam.) Ez mennyire lehet baj?



dec. 12. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesítetted a 30 tudományos szakirodalmi forrást, a többi a te dolgod.
dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként tanárfüggő, de lesikonba, folyóiratba szerintem nem kötnek bele.

1.

dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha olyan oldalakra hivatkozol, mint a Nők Lapja Café vagy a Wikipedia, ráncolják majd a homlokukat, az biztos. Nekem volt benne rengeteg szépirodalmi hivatkozás is, sőt egy korábbi szakdolgozatból is idéztem téves gondolatmeneteket, de nekem passzolt minden a témához.
dec. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Ja, lehetőleg ne ilyen nyugatifény színvonalú oldalakról hivatkozz, hanem vannak online tudományos oldalak, vagy egy adott szakterülettel kapcsolatos hitelesebb oldalak, ezekre néhol hivatkozhatsz.
dec. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

#3 A Wikipédia amúgy pont az az oldal, ahol sokszor nagyon jól le vannak hivatkozva a dolgok, angolul legalábbis. Simán meg lehet nézni, mire hivatkozik a Wiki, és máris van egy kevésbé megúszósnak tűnő forrásod.

Mondjuk néhány témánál kifejezetten fontos lehet nem csak szakirodalmat lehivatkozni, pl. ha kicsit ilyen dokumentumelemzés-szerűen írsz valamiről, vagy az "utca emberének" a véleménye miatt tartod fontosnak egy forrás felhasználását. De egy tipikus empirikus kutatásba vagy szakirodalomgyűjtős szakdolgozatba nem igazán írnék 1-2 ilyen egyéb hivatkozásnál többet, persze témától függően akadhatnak kivételek.

dec. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5# nem azt mondtam, hogy a wiki nincs lehivatkozva, hanem hogy a wikire ne hivatkozzon. 🤦


Annak idején nekünk a szakdolgozat szemináriumon elmondták, hogy a wikire hivatkozó szakdolgozatokat automata visszadobják, kivéve ha nem pont valami wikis dologról ír az ember.

dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
#6 Nem is írtam, hogy ezt mondtad volna, egyszerűen kiegészítettem a mondandódat azzal, hogy tulajdonképpen a Wikipédián is lehet jó forrásokat találni. És ez nem neked szólt, hanem a kérdezőnek, csak a te válaszodra reflektáltam, ha már így felhoztad a Wikit.
dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hivatkozni, sőt néha muszáj is, ha a társadalmi megítélést, a hírverést (mennyire felkapott, releváns a téma, mennyit foglalkoznak vele az emberek) stb-t szeretnéd részletezni. Nyilván a szakirodalmi hátteret igénylő infókat ne ezekből írd, hanem keresd meg, hogy ők mire hivatkoznak.
dec. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!