Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar abc régebben (ca. 30...

A magyar abc régebben (ca. 30 évvel ezelőtt) nem 42 betűből állt?

Figyelt kérdés

#ABC #42 betű
dec. 14. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
dec. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:(
dec. 14. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Én 44-re emlékszem, mióta az eszemet tudom. 82-83 körül tanultam az ABC-t.
dec. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugye 1984-től 2015-ig (tehát 30 éve is) A magyar helyesírás szabályainak a 11. kiadása volt érvényben [1], ott pedig a 10–11. szabály a betűrendbe sorolás szempontjából már 44 betűt sorol fel (ugye a q, w, x, y betűkkel kiegészítve) [2].


Ha most gyorsan megtaláltam volna anyumék könyvei között a 10. kiadást (emlékszem, hogy megvolt), akkor megszámoltam volna abban is, de ott lehetett más a mennyiség. Ha véletlen szembe jön, akkor ránézek, de egész biztos vagyok benne, hogy van itt GyK-n olyan, akinek meg is van tényleg, kéznél (vagy csak ügyesebben guglizza ki a magyar ábécé történetét, mint én).


[1] [link] hu.wikipedia.org/wiki/A_magyar_helyes%C3%ADr%C3%A1s_szab%C3%A1lyai#T%C3%B6rt%C3%A9nete

[2] [link] helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh11#10

dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4, 83-ban is 44 volt.
dec. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nem tudom hogyan emlékezhettem 42-re.
dec. 15. 05:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!