Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom hogy bírni...

Honnan tudhatom hogy bírni fogom az orvosin a műtétet/boncolást stb.?

Figyelt kérdés

Van erre valamilyen módszer mielőtt ott derülne ez ki?

Például nem vagyok rosszul videókon stb. látottaktól az már jó kiindulópont?


dec. 15. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az már jó kiindulópont. De én a helyedben elmennék egy boncolásra, kutatók éjszakáján talán szokott lenni ilyen program, illetve évközben is vannak meghirdetve helyek.


Bár nekem az a tapasztalatom, hogy aki orvosira adja a fejét, az nem fordul ki onnan a boncolások miatt.


Nekem a szagélmény a legrosszabb, de ez egyéni dolog.

dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy disznótorra és kiderül, hogy bírod-e a szagokat, a vért, a látványt, stb.
dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A videónak nincs szaga. Márpedig az inkább okoz gondot, mint a látvány.
dec. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom másként leírni, de konkrétan nem lesz időd rosszul lenni. Egyrészről az egy más tudatállapot. Fokozatosan készítik fel az embert először csak néhány preparátummal, aztán anatómián formalinban ázott testek lesznek, de azok inkább múmiákra hasonlítanak, és végül patológián, igazságügyi orvostanon fogsz látni "friss" holttesteket. Mire odakerülsz, addigra hozzászoksz. Másrészről ezek nem céltalan bámészkodós előadások, ezek órák, ahol folyamatosan beszél az előadó, a gyakorlatvezető, akinek iszod a szavaid és örülsz, ha mindent le tudsz jegyzetelni. Erre mondtam ,hogy nincs időd rosszul lenni, egyszerűen nem azzal leszel elfoglalva, hogy te ezt most bírod-e vagy sem, hanem hogy mindent megérts, ami elhangzik, mert bizony csak egyszer hangzik el. Nem releváns ,hogy most meg tudsz-e nézni egy videót, vagy sem. Én pl már nem tudok. Ehhez képest kijártam az orvosit és soha nem voltam rosszul, fel sem merült szerintem soha senkiben sem a csoportban. Mint írtam, más tudatállapot volt.
dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 van boncmesteri képzettségem, az emberi hullákkal nincs bajom de az állatokat nem bírnám, az hihetetlen érzékenyen érint. Na meg az embereket nem vágod le, mint a malacot, hanem már kész tények elé állítanak.

Én eü-s családból jöttem, nekem ez eleve kicsit természetes volt és a való életben is rettenet sokat kellett disszociálnom és elvonatkoztatnom, ami sokat segít.

Sajnos érdemi tanácsot nem tudok adni

dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!