Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha van egy BA és...

Szerintetek ha van egy BA és egy MA diplomám is, akkor mondhatom, hogy van 2 diplomám?

Figyelt kérdés
2 diploma nyilván, de vegülis ugyanaz a szak..

dec. 19. 22:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%

Ha ugyanaz a szak akkor szerintem eléggé túlzásba hajlik. Más kérdés, ha mondjuk csinálsz egy magyar BA-t és rá egy osztrák vagy német mastert, akkor joggal mondod, hogy az már kettő, két országból.


De ez csak az én szubjektív véleményem.

dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%
Akkor mondhatnád szerintem, ha más szak lenne a 2.
dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
33%
Mondhatod.
dec. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
23%

Ez nem hit vagy "szerintem" kérdése. Ez két diploma és pont. De ez nem ilyen egyszerű. Szét lett szedve a képzés alap és mester képzésre, ezért nem mondjuk, hogy "2 diplomás", hanem okleveles ez- vagy az. Ezek a diploma számláló emberek is csak azért tudják ezt, mert csinálják a büfé szakokat és bemondhatják, hogy jajj milyen szégyen ezaz ország, hogy 2-3 diplomával nem lehet munkát találni... Igen ám, csak ez a munkavállaló szégyene, ha nem ért semmihez, mert a multit nem érdekli hány diplomád van. Meg tudod csinálni / nem tudod megcsinálni? Kész.


Na mindegy így 2 diplomád van, ugyan abból a szakmából. Ezért butaság darabszámra mondani. Meg a másik okból is. De nyilván ez csak a laikusok körében kérdéses...

dec. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem felsőoktatásból pont nem releváns annak a véleménye, aki le bírja írni, hogy "ugyan abból", meg kiírja a pontot.
dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
34%

Pár hasonló kérdés alatt már leírtam, elnézést, hogy azokhoz képest nem tudok újat mondani:

Nézd, kétszer felvételizel, kétszer vesznek fel, két képzést végzel el, kétszer abszolválsz, két szakdolgozatot írsz és védesz meg, két záróvizsgát teszel, két diplomaosztód lesz, két papír fog porosodni a fiók mélyén, az önéletrajzodban pedig két külön soron fog szerepelni. Innentől pusztán számszakilag szerintem nehéz belekötni a kettőbe.

Ezt a fajta “ha más területen belül szereztem” dolgot soha nem értettem. Vagyis, ha én elvégzek egy gépészmérnök alapszak után egy gépészmérnök mestert, akkor ugyanolyan 1 diplomásnak számítok, mint aki csak az alapszakot végezte, de ha a gépész mester helyett megcsinálok mondjuk egy vállalkozásfejlesztés vagy vezetés-szervezés mestert, ami a röhej kategória a gépészhez képest, akkor már két diplomás leszek? Vagy ha egy pénzügy-számvitel diploma mellé csinálok egy pénzügy mestert az egy diploma? De ha egy pénzügyet és számvitelt is, az mennyi?

Normális helyen nem a számháborúzás megy, a hülyékkel meg nem kell foglalkozni. Ha valaki pedig erre a legbüszkébb, hogy hány papírja van, akkor egészségére.

De ha igazán precíz szeretnél lenni, mondhatod azt, hogy van egy alap- és egy mesterdiplomád, ezt pedig mindenki a saját meggyőződése szerint adhatja össze.

dec. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
Most is te hozakodtál elő vele. Úgy látszik új szólás született. Ha hülye vagy az anyanyelvedhez és a személyeskedéhez is, akkor kezdj politizálni. 😂
dec. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
29%
6 egyébként bírom a Gyurcsányt. Veled ellentétben ő tanult ember.
dec. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
72%

Azt mondhatod, hogy “az alap- és a mesterdiplomámat … egyetemen … szakon szereztem”.


Ha faxméregetésről van szó, akkor nem számítasz két diplomás embernek.

dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Haha, köszi a válaszokat! :D

Igazából csak elgondolkodtam rajta, hogy mik a vélemények ezzel kapcsolatban.

dec. 20. 01:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!