Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináltok, amikor nem...

Mit csináltok, amikor nem vagytok képesek magatokat rávenni a tanulásra?

Figyelt kérdés

Ma tanultam egy keveset, de utána félbeszakadt a dolog. Itt van este 7 óra és úgy vagyok vele, hogy holnap korán nekikezdek és délutánra letudom a dolgot. De mi van, ha a holnapi napom is így elcsesződik?



OFF ezt a hibát dobta a gyakori az eredeti kérdésemre:

"Kérjük, kerüld a tudjátok/tudna valaki/stb. szövegeket a kérdésedben, egyszerűen csak tedd fel a kérdést! Az ilyen szókapcsolatok rontják a kérdések átláthatóságát."


A kérdésem pedig ez volt:

"Mit csináltok, amikor nem tudjátok magatokat rávenni a tanulásra?"


Idegesítő ez a gyakori.



dec. 21. 19:38
 1/4 anonim válasza:
85%
a lehető legtovább halogatom és utolsó pillanatban átfutom gyorsan az anyagot
dec. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A “trukk” az, hogy folyamatosan kell tanulni. Ha hozza lennel szokva, hogy rendszeresen leulsz tanulni, akkor nem lenne ilyen problema.

De egyebkent minden arrol szol, hogy mennyire erdekel, mennyire tudod elhitetni magaddal ennek a fontossagat.

dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%

"Mit csináltok, amikor nem tudjátok magatokat rávenni a tanulásra?"


Mi az hogy nem tudom magamat rávenni a tanulásra? Ilyen sosem fordult elő mert én megfelelően menedzselem az időmet. Olyan előfordult, hogy a tanulás helyett más tevékenység volt priorizálva, de így is bőven felkészültem minden vizsgára, mivel mindig olyan időablakban menedzseltem a tanulási folyamatomat, hogy ne okozzon gondot 1-1 nap kiesés.


Nemmelesleg én azt a kifejezést sem szeretem, hogy tanulás mivel én nem azért jártam az egyetemre, hogy vizsgákra bemagoljam az anyagot, levizsgázzak és elfelejtsem majd legyen egy értéktelen diplomám, hanem azért, hogy a tudásomat bővítsem és a szemléletemet fprmáljam. Az pedig nem fog menni anélkül, hogy már az előadás közben is megértsem és elsajátítsam az anyagot és megértsem az összefüggéseket. A legtöbb tárgyat anélkül is képes lettem volna abszolválni ha nem tanulok otthon semmit, mert egyrészt nem csak beültem a lábamat lógatni az előadásokra hanem odafigyeltem az elhangzottakra másrészt pedig olyan univerzális őstehetség vagyok hogy ennyi bőven elég volt ahhoz hogy a téma szakértőjévé váljak.

dec. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak tippjeim…

A) általános tanácsok

- olyan környezet kell, ahol nem lehet csakúgy felállni és abbahagyni. Nekem ez egy kávézó, könyvtár. Mégjobb ha barátokkal, szaktársakkal mész, mert akkor nem állsz fel fél óra után hogy “bocsi srácok nincs kedvem”, esetleg segítenek, motiválnak is.

- a tanulás az tanulás. Annak megvan a helye, hangulata, eszközei. Ha csak nem muszáj nem eszem, sorozatozok vagy nyomkodok telefont az íróasztalomnál. Nem biztos hogy mindenkinek van, de én tableten tanulok, és sokáig se játék, se facebook-messenger nem volt letöltve. Csak böngésző, email, jegyzetelős app kellett. A laptopot alig használom mert játék van rajta és bűnbe vihet, a telefonom az ágyban, takaró alatt vagy valamelyik táska mélyén. Szoktak is csesztetni hogy nem lehet engem elérni xd.

- a tanulás nem szenvedés. Legyen hangulata, varázsa. Gyújts illatos gyertyát, előtte kajálj, fürödj meg, legyél egy tiszta, kényelmes hálóruhában (nyilván ha otthon vagy). Csinálj finom mézesteát, vegyél egy fürt csipegetnivaló szőlőt.


B) Fontos lenne tudni hogy miért nem tudod magad rávenni?

- ha azért mert unalmas, lehet szinesíteni. Említettem a könyvtárat. Gyógytornász szakra járok, az elején amikor izom eredés-tapadás-működés-beidegzést kellett magolni, megmentett az anatómia atlasz, hogy kézzel foghatóan, akár több könyvből, több ábrázolási móddal is láthattam egy amúgy tényleg idegölően száraz anyagot. De nagyon sok tárgyhoz tudsz keresni neten is animációkat pl.

- ha az a baj hogy nem tiszta az anyag, nem is igazán tudod hogy mit kell csinálni… Cserekereskedelem. Nekem a nehéz tárgyakból világi jó jegyzeteim voltak, 4-5-ös voltam belőlük, de a töltelékeket hanyagoltam. Utóbbiakból most vizsgaidőszakban cumizok. Mivel a jegyzeteimet mindig beküldöm a csoportba, elég csak “elböffentenem” magam hogy “nincs valakinek anyaga fejlődéslélektanból?”, és valamit biztos kapok, akár ott a csoportban, akár privátban. Szóval ne félj kapcsolatot építeni, szívességet tenni és kérni.

- ha nem érted az anyagot, túl nehéz, ne sajnáld az időt a megértésre. Kórtant tanultam, sokat szótáraztam, mert így másodév végére megkopott a latin tudás. Ha kellett több forrásból is megnéztem, több magyarázat, oktatót is megkérdeztem. De ne haldj tovább amíg nincs meg amit nem értesz.

- ha sok az anyag, láss rendszerben. Mondjuk 20 tétel. Először mindegyikről tudj 3 nagyon fontos mondatot ami köré lehet rizsázni. Utána a nehezebb, magolósabbakkal kezdj. Ha valami nem dumás, hanem rengeteg, konkrét infó kell, vannak trükkök. Lényeg hogy versikét, mondókát tudj költeni, bármilyen hülyén is hangzik csak jegyezd meg. Pl kéztőcsontok, első sor: scaphoideum, lunatum, triquetrum, pisiforme. A luna az a hold, a “tri” pedig hármat jelent. Azt lett belőle hogy “szkafanderben megyek a holdra, ott egy háromszögbe pisilek”. És a mai napig tudom, pedig rég néztem át. Lehet a szavak kezdőbetűiből mondatot csinálni, de a musculus sartorius nekem a szærtúróhoz hasónlít. Legyél kreatív. Nem tudom hova jársz, de amúgy SZTE-n vannak tanulást segítő kurzusok, ilyenekre érdemes jelentkezni.

dec. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!