Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME mérnökinfót eltudnám végezni?

Lilinemeth455 kérdése:

BME mérnökinfót eltudnám végezni?

Figyelt kérdés
Emelt matek, emelt digitális kultúrával megyek, de nem mondanám magam a legjobb matekosnak és programozásból is csak annyi tudásom van amit az érettségi megkövetel. Mindig hallani milyen sokan nem tudják elvégezni, otthagyják az egyetemet. Na most én nagyon nem az a tipus vagyok aki nem tanul semmit vagy alig, és mégis minden megmarad a fejében. Jók a jegyeim, de viszonylag sok tanulással. Félek ,hogy a BME-re csak a tanulás nem elég...

dec. 23. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből senki nem fog tudni válaszolni, de az írásképed alapján érdemes megtanulni, hogyan kell a részletekre odafigyelni.
dec. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Abban igazad van, hogy a BME-re bejutottak közül sokan kihullanak, vagy az átélt nehézségek, kudarcok miatt önként feladják. Még olyanok is, akik viszonylag jó matekos-fizikás fejjel és középiskolai eredmények alapján jogosnak hitt önbizalommal érkeznek. Az szinte biztos, hogy lesznek pillanatok, amikor majd úgy érzed, lehetetlen kihívások előtt állsz és megtépázódik az önbizalmad. S ha nem vagy szupertehetséges, olyan élményed is jó eséllyel lesz, hogy mindent beleadva is csak épphogy átugrod majd a lécet egy kettessel vagy hármassal. Ez mind benne lesz a pakliban.


Azt kell eldöntened magadban, hogy lelkileg vállalni tudod-e mindezt. Olyan ember vagy-e, akit annyira megvisel mondjuk egy sok tanulás és gyakorlás után is bekapott elégtelen egy zárthelyin vagy egy vizsgán, hogy összeomlik és elege lesz az egészből? Vagy olyan, akiről leperegnek az efféle kudarcok, nem tépelődik, hanem ilyenkor tovább tud lépni és másnap újult erővel folytatja a tanulást? Ha alacsony a kudarctűrésed, akkor inkább válaszd az Óbudai Egyetemet. Az se könnyű, de valószínűleg jóval kevésbé fogsz frusztrálódni, és kevesebb olyan élményed lesz, amely az önbizalmadat megtépázzza. Nyilván végzés után, kezdő mérnökként kicsit hátrányban leszel a BME-n végzettekkel szemben, de mérnökinformatikusokra akkora kereslet van, hogy szerzett ÓE-n szerzett diplomával is simán el tudsz majd helyezkedni.

dec. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a válasz sokat segített!!!
dec. 23. 10:50
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Én érettségi után 1 év kihagyással mentem. Fizikából és matekból kegyelem kettes voltam. Programozni éppen annyit tudtam, hogy letudjam rakni az emelt infó érettségit.


BME kezdetekor van 0. ZH és nem tudom ez mért nem tudatosult bennem, de feltételeztem, hogy majd megoldom. Augusztus utolsó hetében kezdtem el olvasgatni a régi Mozaikos tankönyveite és akkor azt sem tudtam mi az a gyökvonás, mert az eleve nagyon rossz matek tudásomat 1 év alatt teljesen elfelejtettem.


Még erősen emlékszem, hogy az E épületben az Analízis 1 előadás előtt a 9. osztályos Mozaik könyvet olvastam és egy a körülöttem lévő embereke kinevettek, de valahogy a hét végére annyi tudást összeszedtem, hogy 60%ra megírtam a 0. ZH-t, ami egész jónak számított.


Rengeteg szenvedéssel és lemondással járt a szak, de így is eltudtam végezni.


Közben első félévben voltak olyan szaktársaim, akik emelt matek és fizikával érkeztek, de kibuktak és második félévben már nem találkoztam velük.


Szerintem minden a szakra ráfordított időn és figyelmen múlik. Az előképzettség annyira sokat nem számít.

dec. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!