Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Esti erettsegit nehez letenni?

Esti erettsegit nehez letenni?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, a közelemben van ilyen lehetőség /csak 5 kilométert kéne utaznom/, szakmunkás bizonyítványom van, a munkaidőm rugalmas, sokat nem kell bent lennem, én osztom be az időmet, szóval időhiány nem lenne. Ennek ellenére nagyon tartok főleg a matematikától mert mindig nagyon gyászosan ment, ha mások előtt kell sima egyszerű számításokat végeznem már lever a víz, lámpalázas leszek /talán egy rossz berögződés lehet általános suliból/. Aki estin érettségizett leírhatná a tapasztalatait, mennyit tanult kb naponta, mennyire érezte nehéznek stb...

Köszönöm előre is. :)


dec. 26. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Nincs olyan, hogy "esti érettségi". Mindenki ugyanazt az érettségit írja. Neked törényileg azért kell estire menned, hogy meglegyen a 12. osztályod, ami előfeltétele az érettséginek.


A másik, hogy attól függ, mit értesz "letenni" alatt; egy 2-esre (25%) józan paraszti ésszel is meg lehet csinálni, mivel vannak egyszerűbb feladatok, például ha egy kiló párizsi 800 forint, akkor mennyibe kerül 15 dekányi. De legrosszabb esetben is elérhető 12 pont, akkor már tudsz menni szóbelire belőle, ott meg valahogy átrugdosnak.

dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Jól írja az első, a matek nem nagy kaland. Ha az első pár feladatot megcsinálod, már megvan a kettes.
dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
#2, ez azért nem igaz... 25 pont kell, hogy fixen meglegyen a 2-es, az első részen pedig összesen szerezhető 30 pont. Tehát ha valaki csak az első részből akar 2-est szerezni, akkor közel tökéletesre kell írnia.
dec. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
#3: viszont nem bonyolult az első rész. Mi annó szeptembertől kezdve gyakoroltuk a típus feladatokat (januárig csak ezeket), a leggyengébb matekos osztálytársamnak is simán meglett a kettese.
dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira nehéz, ha csak a matek miatt szorong.


Egy halmazelmélet, kis pitagorasz tétel, meg egy számegyeneses feladatsort szerintem meg lehet oldali, azzal már tovább mentél.

dec. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#4, de feltételezem, hogy nem az első részből lett meg nekik a kettes...
dec. 27. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

A 9,10,11 osztályokat sikerült átbukdácsolnom nappali gimiben, utána otthagytam az egészet. :D Évekkel később beiratkoztam 12. osztályba, akkorra már annyi tudás sem volt a fejembe, mint egy 8 osztályt végzettnek. Egyedül a matek ment nagyon, de az is amiatt, mert beiratkozas előtte önszorgalomból matekozni kezdtem, angolul pedig valamennyire tudtam.


A legrosszabb eredmény 52% lett, amit az A1 - A2 közötti angol "tudásommal" sikerült össze izzadni. A többi tárgyam mind 4, 5 lett.


Mindezt úgy, hogy csak a beszámolókra tanultam év közben, és 2 hónappal az érettségi előtt kezdtem el jobban készülgetni (persze ekkor sem szakadtam bele a tanulásba).


Ha picit jobban ráfeküdtem volna, az angolt kivéve mindenből lehetett volna ötösöm.

jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!