Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz 3 emelt érettsé...

Mennyire nehéz 3 emelt érettségit letenni?

Figyelt kérdés
Matekból kötelező, mert emelt matekra járok, viszont az orvosi egyetemen gondolkozom, amihez kell még 2 emelt. Van rá esély, vagy nagyon nehéz lenne?

2018. márc. 6. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Sikerülhet, de nehéz és nincs semmi értelme.

Ha orvosira mész akkor biológiából és fizikából vagy kémiából kell emeltet tenned, matekból elég a közép.

Olyan nincs, hogy kötelező emeltet tenned, csak azért mert emelt szinten tanulod.. főleg ha nem kell a továbbtanuláshoz.

2018. márc. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem menne, ráadásul teljesn feleslegesen szúrnál ki magaddal. Nem kell emelten érettségizned matekból.
2018. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Olyan nincs, hogy kötelező! Ne cumizd be! Régen rossz, ha egy iskola csak úgy képes tanulásra bírni a diákjait, ha hazudik nekik!
2018. márc. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
Egy jó közép matekkal sokkal többre mész, mint az emelttel, mert orvosihoz a pluszpontot se kapod meg érte, és nyilván rosszabbul sikerülne mint egy közép. Ha orvosira akarsz menni, akkor inkább a minél jobb közép érettségikre koncentrálj, plusz a két emeltre!
2018. márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,a matekot csak azért szerettem volna emeltezni, mert most 10.-ben a 12-es anyagot kezdjük el, aztán jön az emelt szintű anyag, és gondoltam így nem lenne nehéz, de ha végül az orvosi mellett döntök, akkor le fogom adni az emeltet.
2018. márc. 7. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!