Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi gólyatáborok...

Az egyetemi gólyatáborok milyenek szoktak lenni?

Figyelt kérdés

dec. 26. 21:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Társaságtól függ. A miénk jó volt.
dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem melyik egyetemre jársz? Milyen feladatok voltak a gólyatáborban? Volt-e alkoholizálás?
dec. 26. 22:02
 3/20 anonim ***** válasza:
35%
Semmi extra.
dec. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem az első válaszoló vagyok, de nálunk sok versenyfeladat volt, ahol futni vagy valamilyen könnyebb fizikai kihívást kellett csinálni, vagy ügyességi versenyek is voltak kirakósokkal stb. Táncokat is kellett a csapatoknak csinálni, összességében nagyon szórakoztató. Néhány feladat volt alkohollal pl. sörpong, de ott ha nem akarsz alkoholt inni, akkor vagy nem veszel részt vagy kicserélték citromlével. Ha esetleg van találkozó szervezve gólyatábor előtt, arra mindenképp érdemes elmenni, hogy úgy menj oda, hogy esetleg már van pár ismerősöd :) (Pázmány egyetemről van szó)
dec. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#4


Köszönöm a választ!


Én nem tudtam hogy gólyatábor előtt szoktak találkozót szervezni, ezt jó tudni! Az ilyen találkozók milyenek szoktak lenni? Szimplán ismerkedés a majdani osztállyal, vagy valami merészebb? Én igazából csak az alkoholizálást, s a mértéktelen hülyülést akarom kihagyni, mert ez nem az én pályám sajna.

dec. 26. 22:49
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemtől függ, hogy szerveznek-e, nem mindenhol szokás. Nálunk kettő is volt augusztusban, egyik csak a szaknak a másik az egész bölcsészkarnak. Ott igazából harmadévesek üdvözöltek minket, feladatok/játékok voltak, hogy jobban megismerjük egymást. Aztán szabadon lehetett beszélgetni, keresni a saját társaságod. Sajnos csak a saját egyetememről tudok nyilatkozni, itt egyáltalán nem volt jellemző a mértéktelen ivás, néhányan ittak egy sört vagy koktélt. De ha esetleg ilyet is tapasztalnál, biztos fogsz olyan társaságot találni, akik szintén a te véleményeddel vannak az alkohol felé!
dec. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%
Életem egyik legkihagyhatobb elmenye volt, semmit nem vesztettem volna ha nem megyek. Az a par piás ember akit ott megismertem jó részük az első felevet sem élte túl. Par kivétellel. Buliban meg voltam már jobban is. Másnaposan reggel 6kor kelni pálinkás joreggeltre meg inkább nevetséges mint vicces.
dec. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Egyetemenként és karonként is.

Nálunk volt olyan kar, ahol a mentő minden este jött valakiért (pia), ami nagyon "menőnek" számított. :)))

A mi karunkon pedig szakfüggő volt. A karnak együtt volt, de minden szak egy csapat volt és így versenyeztünk egymással. Én szerencsésnek mondható vagyok, mert a csapatvezetőink jófej csajok voltak. Ha nem akartunk inni nem ittunk, ha nem akartunk résztvenni, akkor nem vettünk.

Viszont volt olyan csapat is, ahol tökmindegy, hogy akartál e inni, szószerint a torkodra öntötték a piát, közben nyomták a lelkiterrort, hogyha nem iszol bexari vagy és cserben hagyod a csapatot.

Nekem vegyes érzéseim vannak. Így hogy átestem rajta egész jó volt, voltak jó játékok, de ha visszatekerném az időt...hááát, nem hiszem, hogy részt vennék. Ráadásul nekünk 4 napos volt.

dec. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
PTE BTK gólyatáborában folyt 3 napig a pia... 🥲
dec. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%

Első vagyok. PTE medikus gólyatáborában voltam pár éve és itt szinte minden feladat piálással kapcsolatos volt, az infúziós pálesz pedig feladattól függetlenül folyamatosan ment körbe. (Ha nem lettek volna hatodévesek, akik a 0-24-es detoxot üzemeltetik, akkor a mentő itt is gyakori vendég lett volna.) Nem erőltették rá senkire az ivást, de úgy elég unalmas lehetett a tábor, mert a vizes feladatokon kívül (ami egy délután volt a 4 napból) másban nem tudtál részt venni.

Ha nem vagy oda az alkoholért/nem tudod jól érezni magad ilyen helyzetben, akkor szerintem nyugodtan kihagyhatod a gólyatábort. Ez nem arról szól, hogy megtaláld a tanulótársaidat, vagy fontos infót kapj az egyetemi dolgokról, hanem arról, hogy kitombold magad a tanévkezdés előtt.

Ha nálatok is szerveznek találkozót gt előtt/után, arra viszont mindenképp érdemes elmenni, mert ott tényleg az egyetemi élettel kapcsolatos hasznos információkat/tippeket szoktak elmondani a felsőbbévesek.

dec. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!