Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gáz, ha éjszaka tanul az ember?

Gáz, ha éjszaka tanul az ember?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, világ életembe éjszaka tudtam tanulni, középiskolában is inkább felkeltem előbb, s délután aludtam. Sose volt ebből tanulmányi probléma, anyám viszont a mai napig okoskodik, úgy, hogy leginkább a kollégiumban vagyok, hogy így semmire nem fogom vinni, hogy este 9-től éjjel 2-3-ig tanulok. Szerintetek?
jan. 5. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék a szobatársad. Üdv. egy másik egyetemista
jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem gáz, van aki ilyenkor produktívabb, ha a jegyeid tükrözik a befektetett energiát akkor nem probléma, egyes kutatások szerint egész hatékony módszer este 6-8 közt tanulni persze nem az alvás rovására, azaz ha legalább 7 órát alszol utána no para, így az energia csúcsod mindig este éred el


az jelenthet problémát, hogy mások más cirkadián/napi ciklusra vannak beállva és ha te az éjszakázás miatt nem tudsz az egyetemi órákon időben megjelenni illetve érdemben részt venni az okozhat problémát, illetve mindenki ilyenkor "elérhető" gondolom anyudnak is ez ezzel a problémája

jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Más hatások is lehetnek...
jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem zavarod a szobatársaidat és ha utána ki tudod aludni magad akkor nem gáz.

Anno én is éjszaka tudtam a legjobban tanulni. Sőt amikor már munka mellett a második diplomámat szereztem a gyerekeim picik voltak, csak éjszaka tudtam aludni amikor már aludt az egész család. Nekem akkor fog az agyam.

A mai napig is éjszaka dolgozom a számítógépen ha van valami plusz munkám. Külön vonulok, senkit sem zavarok ezzel a családban.

jan. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat éjszaka tudtam tanulni nem aludni 🧐😀😀
jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kollégiumokban szokott lenni tanulószoba vagy hasonló, és akkor nem a szobában kell tanulnod lámpafénynél, mikor a társad aludna, szerintem így nem probléma.
jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, leginkább vizsgaidőszakban van ez az állapot, azért a szorgalmi időszak nem ilyen húzós. Itthon nehezen zavarnám a szobatársamat, de ő se az a korán fekvős típus. XD
jan. 5. 23:04
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem zavarja amúgy az egészséges alvást és óralátogatást akkor semmi gond nincs vele. De máskülönben amúgy elég sok ilyen fiatalként éjjeleket áttanuló embernek lesz később alvászavara, kb. úgy viselkedik az agyuk, mint a PTSDS-s volt hadifoglyoknak akiket nem hagytak aludni a fogvatartóik. Szóval ha mondjuk 4 évig minden szorgalmi- meg vizsgaidőszakot úgy tolsz, hogy éjjel 3-ig tanulsz aztán reggel 7-re mégy ZH-ra vagy vizsgára annak meglesz a böjtje.
jan. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
4. Az igen. Gondolom sokat nem aludtál abban a pár évben.
jan. 6. 02:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!