Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az a vagány, ha érettségi...

Az a vagány, ha érettségi után valaki fizika vagy matematika karra jelentkezik, mert az emberek többsége ezeket nem tudja elvégezni, mert nem elég okos hozzá, szemben a bölcsész karral, ami nem igényel nagy tudást?

Figyelt kérdés
jan. 9. 13:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
10. És hol találsz ilyen embereket? Vagy te majd csak tudós szakkörökbe jársz társalogni?
jan. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
az a vagany amikor mar eltudod magad tartani egy biztonsagos jolfizeto hozzad kozelallo munkakorben
jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
na életem, akkor majd vagánykodhatsz a többi fizikus haverod között... említettem már, hogy GYÍK? :D
jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#11


Pont itt az oldalon olvastam, hogy állítólag két ismert youtuber még David Attenborough nevét sem ismeri.

Na, ez már nagyon cinkes.

jan. 9. 14:41
 15/20 A kérdező kommentje:

#12


Az is igaz.

Koszönöm a válaszokat. Sziasztok!

jan. 9. 14:42
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet választottam (mert ezt szerettem, ment, élveztem tanulni stb), de elég vagánynak is éreztem magam tőle. Egyrész sokan megbotránkoztak hogy matematikusnak készülök (más szakra nem is jelentkeztem, csak ugyanarra több egyetemen). Aztán hogy annak tanulok. Most meg hogy matematikus vagyok. Kicsit lázadósan éltem meg az egészet.


Amúgy nem kellenek durva képességek hozzá, szerintem nyugodtan vágj bele.

jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
9%

Nem az alapján kell szakmát választani, hogy mi a vagány, hanem, hogy meg tudsz-e élni belőle, és hogy azért érdekeljen is.

Egyébként én is felnézek pl. egy matek-fizika szakos tanárra, mert tudom, hogy nagyon nem egyszerű elvégezni ezt a két szakot. Viszont éhen halnak a fizetésükből, szóval nem hiszem, hogy a mai világban ezzel nagyon lehet vagánykodni.

jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
92%

“szemben a bölcsész karral, ami nem igényel nagy tudást”

Imádom, hogy ezt mindig olyan szakbarbár reálosok mondják, akik pl. még angolul se tudnak alapszinten megtanulni, sőt a saját anyanyelvükön se tudnak leírni helyesen egy mondatot, de cserébe még a társas/érzelmi intelligenciájuk és a kommunikációs képességük is 0, úgyhogy egy humán szakon már az első félévben el lennének veszve.

jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Fizika szakosként pár megjegyzés:


1. Ha csak amiatt jönnél Fizikára mert szerinted vagány, akkor nagyon gyorsan kibuknál innen. Kell az erős motiváció hogy valaki elvégezze.


2. Teljesen más tudás kell fizikára mint bölcsész szakokra. Ide erős logikai képesség kell, emiatt ha valakinek az megvan akkor elég könnyű a szak, mint pl nálam is, amíg egy bölcsész vagy mérnök képzésen meghalnék a sok magolástól. Tehát más képességek kellenek a két szakhoz.


3. Látszik hogy innen a komment szekcióból nem sokan beszélgettek Fizikásokkal, ha gyíkoknak/ strébereknek gondolják őket. Akikkel találkoztam eddig (beleértve máshol tanuló haverjaim tapasztalatait is) azok közül a Fizika/matekosok buliznak a legdurvábban. Kb senkire sem illik a szakon a tipik stréber kép.

jan. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Matek vagy fizika szakot simán elvégeztem volna, bölcsész szakot viszont untam volna (nem érdekel), meg utáltam volna a sok magolást. A matekot és a fizikát inkább érteni kell. Vizsgán kérnek levezetést is, de ha a trükköket megjegyzed, a többi kijön.

BME Infóra jártam, de a legtöbb választható tárgyam (infón kívül) vagy matekos vagy fizikás volt.

márc. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!