Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi diploma az új...

Az egyetemi diploma az új felvételi rendszerben mennyit ér?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kerestem sok helyen, de nem találtam róla adatot, hogy a megszerzett diploma plusz pontokat érne a felvételi során.

Korábban ért.



jan. 12. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Mikor volt az a korábban? Mert az utóbbi 10 évben fix nem adtak plusz pontot csak azért, mert van már diplomája a jelentkezőnek.
jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
A korábbi felvételi rendszerben sem járt plusz pont diplomáért. Csak annyi előnye volt a diplomának, hogy a diploma minősítését át lehetett konvertálni felvételi pontokra, amely előnyösebb lehetett, mint az érettségi és a középiskolai jegyek alapján számított pont. De ez sem minden egyetem minden szakjára való jelentkezéskor volt lehetőség. Most ha jól tudom, csak annyi a változás, hogy az egyetem megszabhatja, hogy az adott szak pontszámításakor konkrétan milyen diplomákat fogad el.
jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Most viszont vannak olyan szakok ahol a diplomát be lehet számíttatni az intézményi pontokhoz. Egyetem és szakfüggő, hogy mit fogadnak el, de általában csak az adott szakhoz kapcsolódó diplomára jár plusz pont (pl. orvosi esetén gyógyszerész diplomára tuti jár). Felvi.hu-n meg tudod nézni ezeket, ha az adott szakhoz az intézményi pontoknál fel van sorolva akkor jár, egyéb esetben nem.
jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még mindig nem ér +pontot...
jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: Ezt így általánosítva nem lehet kijelenteni. Állatorvosin például az állattenyésztő mérnöki, agrármérnöki, orvosi, fogorvosi, gyógyszerész diplomára minősítéstől függően 5-20 pontot lehet kapni (és ez ott nagyon fog számítani, mert nem osztogatják könnyen az intézményi pontokat). Nem néztem végig minden szakot, csak random megnyitottam a felvin pár (teljesen különböző) szakot és BME, ELTE, DE, SE, PTE, SZTE mind ad valamennyi pontot az adott szakhoz tartozó diplomára. Nem mondom, biztos van olyan egyetem/szak ahol nem adnak, de szerintem most már ez a ritkább.
jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!