Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen következménye lehet,...

Milyen következménye lehet, ha nem találnak alkalmasnak az orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés
Ebben a tanévben kezdtem meg egy 2 éves érettségire épülő technikumot (szoftverfejlesztő), ami egy sikeres vizsgával szakmát is ad. (Ha ez sikerül, akkor meglesz a második szakmám). Január 22-én megyek szerződést kötni egy képző hellyel. Ez külső céges gyakorlat lesz, de jogilag munkaviszonynak fog számítani (Így fizetést is kapok). Viszont előtte még lesz egy egészségügyi alkalmassági vizsgálat jövő szerdán. Viszont a látásom miatt aggódom, hogy megfelelek-e. Az egyik probléma a szememmel, hogy színtévesztő vagyok. De ez már 8. osztályban kiderült. A másik probléma az, hogy a jobb fél dioptriát romlott. Ez úgy derült ki, hogy 2022 nyarán a B kategóriás jogosítvány megszerzésének megkezdéséhez elmentem egy üzemorvoshoz. Ott az történt, hogy azt vettem észre, hogy a számos táblánál több sorban is összefojt a felirat. De akkor ki tudtam következtetni, hogy mi volt a felirat, ezért akkor nem szóltam, hogy baj van. Később azonban mégis elmentem a szemészetre, és ott mondták, hogy fél dioptriás baj van. De nem tettek szemüvegessé, viszont azóta használok műkönnyet. Ezek miatt mondhatják azt, hogy nem felelek meg? Ha ez bekövetkezik, annak mi lehet/lesz a következménye? Megtörténhet az, hogy nem folytathatom a tanulmányaimat?

jan. 12. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a közeli látásélességed nyilván jó, azzal semmi gond nem lesz. A színtévesztés, ha nagyon durva, esetleg előírhatják, hogy csináltass Colorlite korrekciós szemüveget, de azzal már ennél rázósabb szakmákra is alkalmas lennél. Szóval szerintem szoftverfejlesztőnél ezekkel semmi gond nem lesz.
jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a látásvizsgálat legalább fél éve volt. Azóta nem voltam semmi ilyesmin. Vagyis nem tudni, hogy ismét romlott-e. És az összefolyás már a piros vonal felett volt. És nem a nanonyi számoknál.
jan. 12. 18:10
 3/3 anonim válasza:
100%
Biztos, hogy átmész az orvosin. Nem lesz semmi baj.
jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!