Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyikben van nagyobb jövő,...

Melyikben van nagyobb jövő, mentőtiszt, vagy diagnosztikai analitikus?

Figyelt kérdés
Eközött a két szak között gondolkodom továbbtanulásra. Tudom, hogy az egészségügy nincs túl fényes állapotban. Nem számítok rá, hogy milliomos leszek. De azért érdekelne, hogy melyikkel lehet többet keresni, mert az is szempont.

jan. 12. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Diagnosztikai analitikus elég tág, azon belül melyik specializáció érdekel?

Mentőtisztin nem olyan rossz a fizetés, főleg ha a mindenféle pótlékot is hozzáveszed, de cserébe nagyon szar a beosztás, rengeteget kell dolgozni és elég kemény meló (fizikálisan és mentálisan egyaránt). Ha családot, gyerekeket szeretnél, akkor én nagyon nem ajánlom.

jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A mentőtiszt előnye, hogy kórházi osztályon és orvosi ügyeletben is dolgozhat. Más kérdés, hogy amennyi idő-pénz-energia, ÉN vagy bele sem kezdenék, vagy akkor már orvosira mennék.
jan. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1. Milyen a beosztás?

jan. 13. 14:31
 4/7 A kérdező kommentje:
Az analitikuson belül inkább a képalkotói érdekelne.
jan. 13. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyilván mentősként nem 8-tól 16-ig tartó munkád lesz, hanem sokszor kell délutáni, éjszakai műszakot/ügyeletet vállalni. Nem lesz szabad minden hétvégéd, gyakran elő fog fordulni, hogy ünnepek alatt is dolgoznod kell. Szóval egyáltalán nem családbarát munka, nőként én biztos nem vállalnám be, de még férfiként is erősen elgondolkoznék rajta.

Hát a képalkotóival szerintem nincs túl sok jól fizető állás, esetleg magánegészségügyi intézményeknél ki lehet fogni egy-egy jobbat, de általában nem az a jellemző. Az optometrista szakirány szerintem sokkal kifizetődőbb és a beosztás is kényelmesebb, bár nem tudom mennyire telített most a szakma, az utóbbi időben elég felkapott lett.

Sajnos ez az egészségügyi vonal vagy nagyon sokat kivesz az emberből, vagy nagyon keveset fizet (néha a kettő kombinációja), nem igazán van arany középút.

jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5. Értem, hát engem igazából a több műszak nem zavar, amíg van elég pihenő köztük. Az optometrista után nézek, köszönöm a tippet.

Igen, tudom hogy nem egy aranybánya a terület, de biológia beállítottsággal nem sokminden mást lehet kezdeni, ha az ember olyan munkát akar, ami valamennyire hivatás is.

jan. 13. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyikben sincs jövő, egyik rosszabb munka mint a másik, de mindkettő alulfizetett, felejtsd el ezeket.
jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!