Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat védésnél számítha...

Szakdolgozat védésnél számíthatok arra, hogy felkérdeznek?

Figyelt kérdés
Megjött a bírálatom és sok helyen kiemeltek formai hibákat illetve hanyag hivatkozást. Ezen kívül egy helyen valótlanul állítottam egy állítást, ez elég nagy hiba szerintem hogy benne maradt valahogy. Egyébként 4-est adott rá a bíráló. Mire számíthatok a védésnél? Nappali alapképzés.

jan. 17. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Felkérdezni? Hm érdekes szóhasználat. De válaszolva igen számíts a védéskor kérdésekre! Felelősségre nem vonnak, de ha rákérdeznek érdemes magyarázatot adni, megválaszolni a kérdéseket. Ha tudod előre bele is építheted a védésbe.
jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra, hogy mondjuk megkérdezik, miről szól a szakdolgozatod, illetve hogy mire alapozod az állításaid és mi a következtetés.
jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy benne van a bírálatban hogy súlyos hibát vétettem, és hogy ezt nem kérik-e majd számon, hogy mégis hogy maradhatott benne ilyen mondat. A javításra nyilván felkészülök, egy-két mondat erejéig ki fogok térni rá magamtól.
jan. 17. 12:26
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
A kormányinfón szoktak felkérdezni, hogy tudjon válaszolni a barom.
jan. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármiről kérdezhetnek a szakdolgozattal kapcsolatban, még a valótlan állításodról is.
jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy rákérdeznek, de nagyon az adott bizottságtól függ. Kétszer kellett szakdogát védenem, az egyiknél max ha 2 általánosabb kérdés volt, nem is igazán érdekelte Őket. A másiknál viszont elég sok kérdést kaptam, mert pont olyan bizottsághoz kerültem ahol az egyik bíráló szerette ezt a témakört.

Ha kérdezik megmondod, hogy sajnos későn vetted észre hogy hibás állítás szerepel benne. Vagy attól függően hogy van fogalmazva lehet arra fogni hogy nem jó a szóhasználat, félreérthetően sikerült leírni stb. Ha bele is kérdeznek valószínűleg nem rugóznak sokat rajta, nyilván utólag nem tudsz vele már mit csinálni, de ha olyan a bizottság nem is kérdeznek rá.

jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
3x volt védésem. Az első nagyon könnyű volt. Aztán a második és harmadik fingatós volt. Miből írtál? Mert, nem mindegy.
jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Ja, azt írod, hogy súlyos hibát vétettél. Amennyiben igaz, nem 4 est kaptál volna.
jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%

Kedves 8!

Sajnos de! A magyar felsőoktatás színvonala már rég nem ugyanaz... Nem a minőségre mennek, csak arra, minél több papíros legyen.

A Z-generációsok nagy része még magyarul sem tud fogalmazni... (tapasztalatból mondom) Ezek a félanalfabéták szintúgy elvégzik az egyetemet, mert jól mutat a statisztikában, de valójában egy korrekt világrendben fasorban sem lennének.

Mára már az esetek 80%-ában ha nem plagizáltál, mninimum megvan a közepes. Ha súlyos hibákat és mellé gyermeteg fogalmazási hibákat vétettél, akkor 3, ha súlyos hibát, de mellette relatíve jót írtál vagy kisebb hibákat, de blőd dolgokat, akkor 4, ha maximum kis hibákat vagy csak félig felszínes a munkád, akkor 5.

Ez az elvárás...

Alázatos, becsületes munkát ma már ne várj senkitől! Ez a 2020as évek, amikor mindenki csak nyomkodni tud, de érdemi gondolatot megfogalmazni, azt felépíteni nem.

Ha nincs közösségi oldal, az emberek fele megdöglik, ez a világrend, értelmiségi körben is.


Ehhez kell igazodni a védésen is.

jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
bármit kérdezhet...amúgy meg vagyok lepve, hogy ennyi hibával 4 lett.
jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!