Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeptemberben kezdtem oktatni...

Szeptemberben kezdtem oktatni egy vidéki gimnáziumban, nálatok voltak nehézségek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Matematika és informatika tanár vagyok, egy relatív kis térségben, 4 osztályt tanítok(gimnázium)(9.-10.-11.-12. évfolyam)

Kinek mennyi idő volt belejönni a tanításba? Nekem sokszor gondot okoz matematikában az érettségi kritérium, nem mindig tudom, hogy az adott feladatot milyen szinten kell megoldani, illetve sokszor azt se tudom, hogy az adott témakörhöz kell-e valami plusz információ ami jól jöhet a diákoknak.Néha úgy érzem,hogy el vagyok veszve, hazajövők,és kokretan készülök én is az órákra, folyamat kontaktba vagyok a diákokkal, ami nehezebben megy azt én is átnézem, probálok érdekesebb feladatokat kitalálni, prezentálni, és ezzel kb napi 14-16 órát foglalkozom, meddig lehet ezt így bírni, illetve szerintetek a közeljövőbe a rutin redukálhatja ezt a sok beletett munkát?


jan. 17. 18:32
 1/4 sadam87 ***** válasza:
100%

Igen, a rutin segít. Az például pár alkalom után megtanulod, hogy mi kell az érettségihez, és milyen szinten. (Azért biztos ami biztos, pár évente kicsit átvariálják a követelményt, hogy ne legyen olyan egyszerű.) Persze azért akkor is marad épp elég munka (pláne ha lelkiismeretesen akarod csinálni).

Azért vigyázz, 14-16 óra nekem durván soknak tűnik, ki ne égj!

jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:D szeptember óta nem sikerült memorizálni, hogy mi merre, illetve nem tudtam méf felállítani rendszert az érettségi feladatokból, pedig abból már le kéne szűrjem,hogy mi kellene, de majd gyakorlással menni fog úgy gondolom.

Főleg most félévzárás, több röpdolgozatot készítek javítás érdekében.(abc opciók) illetve szeretek digitálisan előadni órákon, grafikonokkal, és ez sok időt elvész, de ezeket most kell csak megcsinálknom,utána már feltudom használni ismét, azt sajnálom,hogy nincs a suliban emelt tagozatos :)

jan. 17. 18:41
 3/4 sadam87 ***** válasza:
100%

Még egyszer: ha pár alkalommal tanítod. Úgy értem, ha pár alkalommal végig tanítod az egyes évfolyamokat.

Igen, a kész anyagokat később lehet használni. Mondjuk szerintem mindig variálja, fejleszti az ember, de az már azért mégis könnyebb.

jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Friss diplomás vagy gondolom. Az, hogy készülsz az óráidra teljesen természetes dolog, ez is a munkád része. Ég is föld van két olyan tanóra között, amire készült a tanár és amire csak bement valamiről beszélni 45 percig.

Tanárként az első évek a legnehezzebbek, amíg nem vittél végig minden osztályt, onnantól kezdve a következő évek már könnyebbek, mivel visszatudsz nyúlni az előzőhöz, hogy ott milyen anyagokat használtál fel, valamint milyen volt rá a diákok reakció. Elég volt-e a megértéshez vagy sem, túl nehéz, vagy túl könnyű volt stb. Éppen ezért abba a hibába sem szabad esni, hogy minden évben ugyanazt csinálod.

jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!