Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elbocsájthatnak az egyetemről?

Elbocsájthatnak az egyetemről?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok dietetika szakon. Az idei vizsgaidőszak sajnos nem úgy sikerült ahogy akartam, magánéleti problémák miatt lehetetlennek éreztem a koncentrálást. A felvett 33 kreditemből csak 19 lesz, mivel 3 tárgyból megbuktam, a többi meg kettes lett kb 4 tárgy kivételével. Elbocsájthatnak emiatt? Vagy az következő félévben tudok javítani ha bepótlom a vizsgáim jó érdemjeggyel és plusz krediteket is veszek fel?

jan. 18. 07:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy látom, a tényeket nézve nem egyedi, sokak csúsznak... emiatt sztem semmiképp - inkább azzal foglalkozz, hogy a lelkivilágod ok legyen, h tudj koncentrálni
jan. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Azért ezen a ponton elgondolkodnék a helyedben, hogy ez a szak nekem való-e… lehet, hogy egy másik szakon boldogabb lennél. És még van egy hónapod másik szakra vagy egyetemre jelentkezni.
jan. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem küldenek el emiatt, de ha nagyon gáz a helyzeted passziváld a kövi félévet szerintem
jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy a dietetika szaknak pont nincs sok értelme. Boldog-boldogtalan dietetikus, a business case-e meg gyenge. Adsz egy étrendet, és…? Ez nem pszichológus vagy gyógytornász, ahova rendszeresen visszajár a paciens. Jobban járnál egy gyógytornász szakkal például.
jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Eszemben sincs átmenni másik szakra, vagy passziváltatni. Előző félévekben kitűnő voltam, csak most jöttek össze úgy a dolgok hogy az ágyból se bírtam kikelni, nem hogy tanulni.

jan. 18. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem bocsátanak el ennyiért, legfeljebb a végén átsorolnak fizetősre.
jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Én is elgondolkoznék a helyedben a váltáson. Sajnos először én is így voltam, abba az illúzióba ringattam magam, hogy mennyire jó, ahol vagyok, aztán jól bele is keveredtem a depresszióba, kb. felkelni nem volt erőm, egész nap csak feküdtem. Jól ment az elején viszonylag, aztán már 3. félévben sok tárgyat buktam, noha az átlag akkor is jó volt, de csupán 20 kreditet tudtam összeszedni. Elgondolkoztam, hogy ér-e ez nekem ennyit. Passzíváltam, elmentem pszichológushoz, önismereti tréningre, s váltottam egy másik szakra, ahol sokkal boldogabb vagyok, bónuszként meg többet is fogok érni vele a munkaerőpiacon. Fontold meg, ha tényleg érdekel, s ebben képzeled el magad, akkor maradj, de csak a jó eredményekért ne maradj. Ha maradsz, s folytatod, mentőövként ad be ismét felvin a jelentkezést, s akkor folytathatod államin, ha rezegne a léc.
jan. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 Köszi szépen(:


Ez az a szak amiről évek óta álmodozok, és nem tudnám elképzelni azt hogy én mást tanuljak/mást dolgozzak a jövőben, ezért is érzem magam rosszul hogy így sikerült most ez a vizsgaidőszak. Ez pedig nem az egyetem miatt van, vagy mert nehéz lenne az anyag, csak ebben az évben a depresszióm súlyosbodott, és már pszichológushoz se tudtam járni. Viszont remek tanuló pénz volt, és tudom mit kell csináljak következő félévre hogy ne az utolsó pillanatban ébredjek rá hogy már késő tanulni vagy bármit is csinálni. Örülök hogy boldogabb vagy!

jan. 20. 03:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!