Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gyógyszerészeti vagy az...

A gyógyszerészeti vagy az orvosi a “könyebb” ?

Figyelt kérdés
A gyógyszerészeti 5 évig tart, itt van tudtommal informatika illetve matematika is egy ideig. Valamint ide (pontszámilag) sokkal könyebb bekerülni. De vajon ez jelenti azt, hogy könnyen is elvégezni? Továbbtanulás előtt állok és mindenképp a 2 szak valamelyikére szeretnék menni, viszont még teljesen tanácstalan vagyok.
jan. 19. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván a gyógyszerészeti könnyebb
jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Gyógyszerészeti könnyebb. Én inkább azt ajánlom. Azzal is jól lehet keresni. Az orvosira nagyon megnehezítették a bekerülést, és elvégezni is nagyon nehéz. Sokan teljesen kikészülnek mire elvégzik.
jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

"Valamint ide (pontszámilag) sokkal könyebb bekerülni. De vajon ez jelenti azt, hogy könnyen is elvégezni?" Egyikből egyáltalán nem következik a másik.


Egyébként a gyógyszerészeti is igen nehéz, de "könnyebb" mint egy orvosi. De egyáltalán nem hasonlít a két munkakör, úgyhogy inkább az lenne fontos, hogy milyen munkát szeretnél.

jan. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
A gyógyszerészeti "könnyebb".
jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
A gyógyszerészeti tényleg könnyebb, nem kell az idézőjel. Viszont, ha már rászántad magad, hogy valamelyiket elvégezd, akkor én mindenképp az orvosit javaslom. Orvosi diplomával rengeteg gyógyszercégnél is dolgozhatsz úgy, hogy életedben nem kell praktizálnod, még szakorvosnak sem kell lenned. Persze nyilván hitelesebb vagy, ha van ilyen tapasztalatod. Az orvosi diploma mindig többet ér.
jan. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Ne azalapján válassz életreszóló döntést hogy mi könnyebb…
jan. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk nagyon sokan mentek át gyógyszerészetiről orvosira, mert egyszerűen nem ment nekik pl. az áltkém stb. De én nagyon tisztelem az orvosisokat is, nekem pl lehet, hogy annyi könyv magolása nem menne. Kinek mi, egyénfüggő.
jan. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem csak olyan ember véleménye a mérvadó, aki mindkét szakra járt már.

Végzett gyógyszerész vagyok, most orvostanhallgató.

Nem lehet összehasonlítani a két szakirányt: a gyógyszerészetin nagyon sok a kémia, rengeteg dolgot meg kell érteni, gyakorlatias szakirány. Aki nem penge kémiából annak nem ajánlom. Rengeteg ember kibukik. Az általános orvosi szintén nagyon tömény, hatalmas lexikális tudást várnak el. Az anyag mennyisége nagyobb mint a gytk-n, de elsajátíthatóbb és sok minden magolós.


Mindkettő más miatt nehéz, de aki szerint a gytk könnyebb az üljön be egy órára, mert kicsivel sem könnyebb.

jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk PTE orvosin a hatastan prof megmondta, hogy ebben a pillanatban szerinte a gyógyszerész szak nehezebb, ennek pedig az az oka, hogy tananyag mennyiség tekintetében nincs különbség a kettő között, viszont a gyógyszerészképzés szemeszter közben húzósabb, mert sokkal több a ZH, és nincs pihenő idő.


Szóval a "nyilván a gyógyszerészet könnyebb" akkora baromság, hogy cáfolni sincs értelme. Gigantikus anyag mennyiségek vannak, én láttam egy gyógyszerészi kémia könyvet a maga 800 oldal tömény receptor elmeleteivel, szerkezet hatás összefüggésekkel, tomegspektroszkopiaval, kromatográfiás eljárásokkal, spektrumokkal, mindennel, agyvérzést lehet kapni tőle. Ott a gyogyszertechnologia ami ismét megér egy mantrát. Őrület, hogy mit nyomnak le velük.


Azért alacsonyabb a ponthatár, mert amikor túl kevés gyógyszerész volt, felmerült egy stratégia miszerint vegyünk fel több embert, max abbahagyja.

Ez nem jött be, hiába vesznek fel többet, ugyanannyi végez.

jan. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon beállítottság-függő. Én nem gondolnám, hogy a gyógyszerészet könnyebb lenne. Az orvosit lassan elvégzem, de szerintem nekem pl. a gyógyszerészet nehezebb lenne.

Mindkettő rohadt nehéz, és valóban az orvosi inkább tömény elméletibb, óriási magolással, míg a gyógyszerészet brutál kémiás.

jan. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!