Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek behozható a matek...

Szerintetek behozható a matek elmaradásom?

Figyelt kérdés
Most vagyok kilencedikes. Minden tantárgyból négyes vagyok, viszont matekból kettes. Sajnos általános iskolában nem figyeltem oda, nem érdekelt. Jelenleg a szorzótábla, mértékegységek is gondot okoznak. Most rájöttem, hogy milyen fontos lenne. Változtatni szeretnék rajta. Szerintetek lehetséges?
jan. 23. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha 9. osztályban gondot okoz a szorzótábla, amit 2., 3. osztályban tanulnak a gyerekek, akkor ott valószínűleg komolyabb gondok vannak elmaradásnál. Esélyes, hogy valamilyen tanulási rendellenességed van (diszkalkulia), ki kellene vizsgáltatni.
jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz, mert ha nem hozod be a lemaradást, akkor vagy megbuksz valamelyik év végén, vagy ha nem, akkor is masszívan leszűkíted a pályaválasztási lehetőségeidet. Ha a szorzótábla és a mértékegységek is gondot okoznak középiskolában, akkor a legjobb megoldás egy magántanár lenne, de nem tudom, erre van-e anyagi lehetősége a családnak (nem szükséges feltétlenül sztártanár, sokszor egyetemisták is nagyon ügyesek, és olcsóbban kijöttök). Le kellene ülnöd a szüleiddel, és őszintén, nyugodtan megbeszélni ezt a problémát.
jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Menni fogok tanárhoz. Már beszéltem a szüleimmel. Azt mondták a nevelésiben, hogy enyhe diszkalkuliám van.
jan. 23. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!