Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig tart egy egyetemi...

Meddig tart egy egyetemi tanítási nap általában?

Figyelt kérdés
jan. 31. 07:02
 1/5 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, te veszed fel az óráidat. Amennyiben a minimális kreditszámot veszed fel, úgy 1 napra beömörítheted, ha szerencséd van. Ha pedig többet, akkor meg minden napod lehet zsúfolt.

Tehát ez rajtad meg a szabad helyeken áll. Pl.: hiába van gyakorlat meghirdetve 12-töl 2ig hétfön, ha 30/30 telve van, mert akkor muszáj lesz másik idöpontot felvenned.

Nekem volt jobb félévem is, de volt olyan is amikor 2 órát nem volt semmilyen órám, ilyenkor tanultam.

jan. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem esély se volt normális órarendet összerakni, mert alig hirdettek alkalmakat. Volt, hogy egy nap nyolctól órám volt reggel, utána háromig semmi, háromtól fél ötig megint. Vagy egész nap órák egymás után kilenctől fél hétig. Ezt baromira utáltam.
jan. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen nincsenek olyanok, hogy "tanítási napok", mint az iskolában. Ha nappalis képzésre gondolsz, az órák bármikor lehetnek, tipikusan reggel 8-tól este 5-ig, de akár este 8-ig is. A tárgyak és kurzusok felvételével elvileg te magad határozod meg az órarendedet minden félév legelején, de ez nem jelent teljesen szabad mozgásteret a tárgyak egymásra épülése miatt, és amiatt, hogy egy-egy tárgyhoz csak korlátozott számú kurzust hirdetnek meg egyszerre. Kis létszámú szakok (pl. 15-20 fő) és sok egymásra épülés esetén sajnos az is előfordulhat, hogy gyakorlatilag szinte semmi mozgástered nincs az óraranded befolyásolásában, mármint ha szeretnél a mintatanterv szerinti képzési időn belül végezni. S a mintatantervtől való eltérés, különösen kis létszámú szakok esetén, kockázatos is lehet. Ha például azért nem veszel fel egy adott félévben egy tárgyat és kurzust, mert a meghirdetett időpontok túl későn vannak és szeretnél hamar hazaérni, akkor egy év múlva könnyen olyan helyzetbe kerülhetsz, hogy elkerülhetetlen óraütközéseid lesznek. S nem minden oktató fog ilyen helyzetben kegyes lenni hozzád, hogy megengedje, hogy nem jársz az óráira, azaz még az is előfordulhat, hogy emiatt csúszol egy évet.
jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt hogy reggel nyolctól este 8ig volt órám, volt hogy reggel nyolctól este hatig rendes megterhelő órák voltak, volt hogy 2/4 óra szünetem volt órák között. Mivel magadnak rakod össze így ez nagyrészt rajtad múlik, meg azon hogy mikor van előadás, mert általában abból ugyan azt veszi fel mindenki.
jan. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a Miskolci Egyetemen tanulok,olyan mérnöki képzésen, ahol nagyon kevesen vagyunk egy évfolyamon ( kb 20-25 ), így nekünk nem nagyon van befolyásunk arra, hogy saját órarendet alakítsunk. Bár a többi nagyobb kar hallgatóinak se nagyon, hiszen ha sokan vannak, akkor külön csoportokra szedik szét oket, és ugyanúgy már elkeszult orarend alapján kell felvenni a tárgyakat amit nem ok csinalnak maguknak. Ahol én vagyok, ott minden gyakból és minden eloadasbol csak egy alkalom van meghírdetve, mert 20 embernek úgyis elég.


Úgy megy, hogy az órarend összerakásáért felelos csapat minden félév elott 1-2 héttel kiteszi az aktuális órarendeket minden képzésre. A Neptunban meg mashogy nem tudod felvenni, csak ahogy az órarendbe összerakták neked.


Péntekre általában igyekeznek nem tenni semmit, az szinte minden félévben szabad volt. Ellenben az elso négy nap az nem ritkán úgy nézett ki hogy reggel 8:00-tol este 6:00-ig szinte szünet nélkül, ilyen tárgyakkal 4 órák egymás után mint Muszaki Ábrázolás meg Lineáris Algebra és még sorolhatnám.


Olyan is volt hogy reggel 7:15-re kellett ott lenni gyakorlaton mert a tanárnak úgy volt csak jó.

jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!