Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor van az ELSŐ TANITÁSI...

Máté_29 kérdése:

Mikor van az ELSŐ TANITÁSI NAP ezeken az egyetemeken?

Figyelt kérdés

-Pannon egyetem Veszprém

PE-MFTK: magyar alap szak levelező


-Eötvös Loránd tudományegyetem

ELTE-BTK: informatikus könyvtáros alap szak nappali vagy levelezős


-Budapesti gazdasági egyetem

BGE-KKK: kereskedelem és marketing (marketingkommunikáció)

felsőoktatási szakképzés nappali vagy levelezős



Mennénk nyaralni Augusztus-Szeptember körül a családdal,(Szeptemberbe elején jobb lenne az árak miatt) de jövőre megy a testvérem egyetemre, több opció is van amit megjelölt. Július közepén derül ki hogy hova veszik fel, de a szállást előtte le kéne foglalni.



2023. jún. 16. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szeptember első hetében még mehettek. Amúgy az egyetemek honlapján nézz körül vagy akár eressz meg egy e-mailt a TO-knak címezve, az a biztos.
2023. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemek honlapján fent van a tanév rendje. Keress rá, kb 2 perc egyetemenként
2023. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
Ilyenkor már fent szokott lenni az egyetemek honlapján a tanév tervezett rendje, akár már jóval hamarabb is, de nem feltétlenül mindenhol ennyire naprakészek. Dokumentumok/Hallgatóknak/Felvételizőknek fülek alatt kellene szétnézni az egyetemek honlapjain - a tesódnak, és nem neked. De amúgy, az első héten az égvilágon semmi nem történik. Ha már addigra meglesznek az órái, facebookon kellene lenyomozni a listáról pár embert, akiktől elkéri az információt, ennyi. Ha viszont akkor lesz a tárgyfelvétel, fontos, hogy vigyen laptopot, ahol kényelmesen tudja a tárgyakat böngészni. (telefonról szinte nem vagy nagyon rosszul szeret csak betölteni a neptun, én azt és a tabletet nem ajánlom, főleg úgy, hogy az ember először találkozik vele élesben)
2023. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Már hogy ne történne első héten semmi? 5 perc alatt bemutatkozik a tanár, 5 percben elmondja a követelményeket (vagy utal a honlapjára), és a maradék 80 percben tanít.
2023. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És mit jelent a regisztrációs időszak, és a szorgalmi időszak? Azoknál ott kell lenni?
2023. jún. 16. 22:41
 6/14 A kérdező kommentje:
Meg a tanévnyitó, az miből áll?
2023. jún. 16. 22:42
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Tanévnyitó csak formaság, inkább az oktatóknak van, nem muszáj elmenni.

A regisztrációs időszak a félév elején van, ez csak egy adminisztratív elnevezés, nincsenek még órák. A szorgalmi időszak maga a félévnek az a része amikor be kell járni órákra és tanulni kell.


Semmi hátránya nem fog származni a testvérednek abból, ha nincs ott az első héten.

2023. jún. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha olyan családból származik, amelyikben nem ismerősek ilyesmik, hogy "szorgalmi időszak", akkor nagyon is jót fog tenni neki, ha nem hagyja ki a legeslegelejét. Én is ilyen családból származom, semmit se tudtam semmiről, és a 0. napon volt egy előadás, amiből minden kiderült, úgyhogy nagyon-nagyon jól tettem, hogy ott voltam, rengeteg segítség volt minden szempontból!
2023. jún. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget már előttem leírták, az egyetemek honlapján már megtalálod, mikor kezdődik, szerintem a szeptember 4. a legvalószínűbb. Legalábbis az SZTE-n nem volt jellemző, hogy behívnak szeptember 1-re, ami most péntek lesz, az a hét még oké.


Azzal viszont én is egyetértek, hogy érdemes az első hétre bemenni. Nálunk is az volt a jellemző, hogy első héten még nem tartottak órát, viszont elmondták a követelményt (vizsga vagy gyakorlati jegy, írásbeli vagy szóbeli, miből áll össze a jegy), milyen könyv kell stb. Ezeket elvileg fel kell tölteniük, de nem mindenki tette. Valahol viszont már első héten is rendes óra van, így kihagyni nem érdemes.

2023. jún. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szeptember 11 valószínűleg. De menjen első héten mert ugyanolyan oktatás van, és nem az elején kellene elveszteni a fonalat.
2023. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!