Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel tudok lebbezni a munkaköte...

Fel tudok lebbezni a munkakötelezettség alól?

Figyelt kérdés

Tavaly elvégeztem egy évet (2 félévet) az egyetemen, de ott hagytam és ugyanazon az egyetemen egy másik szakot kezdtem. Most kaptam egy levelet, miszerint 300 nap munkakötelezettségem van, mivel az előző szakot nem diploma nélkül fejeztem be.


Valaki el tudná magyarázni, hogy ez egyáltalán mit jelent és hogyan működik? Fel tudok esetleg lebbezni ez alól a munkakötelesség alól?



jan. 31. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom államin voltál...félévenként 150 nap ledolgozandó Magyaroszágon...az mindegy, hogy hogyan. Ha önötségesen vagy annak annyi az előnye, hogy amit tanuktál azt nem kell ledoglgozni magyarszágon...Pl ha egyetem után egyből külföldön szeretnél élni azt nem tudod megtenni...Max ha home office-ban dolgozol távmelóban egy cégnél...Ami magyar....És az minegy, hogy lett e diplomád, vagy sem mert 2 félévet már megcsináltál, így azt le kell dolgozni.
jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ki is tudod fizetni utólag a félévek díjat, kamatostul. Akkor nem kell ledolgoznod.



Bár nem értem miért megy bárki egyetemre, aki nem tudja azt értelmezni, hogy az állami féléveket köteles vagy ledolgozni

jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
fogd fel, hogy úgyis dolgoznod kell szóval mindegy.
jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!