Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, hogy még hatodéves...

Nagyon gáz, hogy még hatodévesen se tudom, hogy milyen orvos akarok lenni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok hallgató csak később dönti el, hogy milyen irányba lép tovább a diploma után, és hogy kevés emberből lesz olyan szakorvos, amit első évben eltervezett, de azért így hónapokkal az egyetem vége előtt már a legtöbb társamban kialakult egy konkrét kép. Nekem viszont fogalmam sincs...Készültem én már patológusnak, utána neurológusnak, aztán sokáig onkológus akartam lenni. Egész egyetem alatt utáltam a kardiológiát és a belgyógyászatot. A belgyógyászat szigorlat után viszont valami átkattant bennem, és azóta nagyon tetszik a kardiológia. De ebben sem vagyok biztos...Fogalmam sincs, hogy minek kellene menni, és már kicsit kétségbe vagyok esve. Volt ezzel más is így? Végül hova jelentkeztetek rezidensnek? A közvetlen környezetemben mindenki annyira elszánt...
febr. 5. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A lányöm először patológus akart lenni, de nem bírta elviselni, ahogy a testekkel bántak, ebből kiábrándult. A 6. évet egy német klinikán töltötte, majd diploma után visszament és még akkor is csak azt döntötte el, hogy neurológus vagy pszichiáter lesz. Elóször 1 évet tanult a neurológiát, mert az mindkét szak része és utána eldöntötte, hogy pszichiáter lesz. Azóta szakvizsgázott kint, ott is maradt és saját praxisa van a vizsga óta egy nagyon jó egyetemi városban.
febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Sokak vannak ezzel így, ki ilyen, ki olyan okoknál fogva... Ez nem orvosi specifikus.
febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

Én nagyon elszánt voltam az egyik szakterület mellett, aztán hatodévben rájöttem, hogy mégse azt szeretném csinálni és diploma után elkezdtem egy teljesen másik szakképzést. Az se jött be. Felmondtam, visszafizetem a szakképzés költségét és a hiányszakma-ösztöndíjat (legalább annyi eszem volt, hogy nem költöttem el, hanem befektettem, különben most lehetnék adósrabszolga). Most gyógyszeriparban dolgozom és egyelőre elégedett vagyok.


Sose késő változtatni. Persze lehet, hogy lehetnék most előrébb is, ha már egyetem alatt rájövök, mi az, amivel tényleg szeretnék egy életen át foglalkozni, de sajnos ennyire előrelátó nem voltam.

febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Szemész/fül-orr-gége? vagy ezek le vannak nézve orvosi körökben? XD
febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokan nem tudják hatodévben sem, hogy milyen orvosok szeretnének lenni, de szerintem azért legalább pár opció illene, hogy legyen a fejedben, ha nem is teljesen konkrét cél.
febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!