Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kritizálják a közoktatás...

Miért kritizálják a közoktatást, amikor a gimnázium nem életmód nevelde, hanem a tudományok csarnoka?

Figyelt kérdés

"Mért kell nekem egyenleteket tanulni, mire fogom használni az életben?" - kérdezi Pistike, durcás arccal.

A legegyszerűbb válasz: azért fiam, hogy megtanulj gondolkodni. Matematika problémák megoldása során ugyanis az ember a logikus gondolkodását fejleszti.


De, most tényleg, folyamatosan megy a propaganda, hogy egy rakás olyan dolgot tanítanak, ami semmire sem jó. Szerintem ez azóta kapott így szárnyra, amióta ezek a motivációs guruk (sarlatánok) folyamatosan hangsúlyozzák az életmódbeli tanácsaikat.


Magyarországon 16 éves korig kötelező tanulni (én ezt levinném 14-re, legalább így megtisztulnának a középiskolák a sok hitvány alaktól, akik zavarják az órát, és tanárverésre is képesek). Aztán el lehet menni diákmunkára/OKJ képzésre, vannak ilyenek már 8 általánossal, közben tudnak járni motivációs gurkhoz is, ahol majd kijárják "az élet iskoláját, ahol Isten a tanár).


febr. 7. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mi a kérdés?
febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kérdés teljesen érthető.
febr. 7. 17:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy így leírtad, teljesen egyetértek.

Kritizálják az iskolát, hogy nem az életre nevel. Szerintem nem is az a dolga. Ahány ember, annyi élethelyzet, mindenre úgysem tud felkészíteni.

Múltkor egy kommentben olvastam, hogy pénzügyi ismereteket kellene tanítani az iskolákban, hogy felnőttként ne vegyenek fel meggondolatlanul hitelt. De hát a pénzügyi ismeretek is csak elmélet lenne, kamatszámítást matekból is tanulnak, de aki nem szeret tanulni, az ezt is ellinkeskedi. Meg hogy még egy csekket se tanulnak meg kitölteni. Miért lenne ez az iskola dolga? Olvasni és szöveget értelmezni tanítson meg az iskola, aztán a csekkekkel is elboldogul, aki akar.

febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Bután állsz hozzá az oktatás intézményéhez...
febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de gimiben jártam, abszolút nem mentem vele semmire. Tizenkettedikben megkérdezték mi akarok lenni és nem tudtam megmondani, mert 12 év iskolában töltött idő alatt abszolút nem kaptam semmi hasznosat, semmi olyat, amiből tudtam volna, hogy igen, én ezen az úton szeretnék tovább haladni. Az iskolának igenis az lenne a dolga, hogy 18 évesen ne úgy szabaduljanak ki az iskolapadból a gyerekek, hogy azt sem tudják mi fán terem a világ. Mert így hiába akar elmenni egyetemre, ha azt sem tudja merre induljon, mert előtte 12 évig semmi támpontot nem kapott ehhez az iskolában. Nem propaganda, abszolút igaz, hogy a nagy büdös lócitromra nem tanítanak meg az iskolában. Ja bocs, azt megtanulhatom, hogy Petőfi Sándor mit érzett mikor megírta az Anyám tyúkja című verset... K@rva hasznos tudás!
febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5


Gimnáziumi tanulmányokhoz meg kellene szigorítani a felvételit, hogy az ilyenek, ne legyenek ott.


A te kezedbe sem érettségit kellett volna adni, hanem szakmát.

febr. 8. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!