Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar kormány által összera...

A magyar kormány által összerakott gimnáziumi tananyag elég ahhoz, hogy valakiből értelmiségi legyen?

Figyelt kérdés

Hosszú kihagyás után, felnőttként folytatom a megszakadt gimnáziumi tanulmányaimat, szeptembertől leszek 11. osztályos estin. Éppen ezért a NAT 2020-as tananyagot tanulmányozom. Nagyon tetszik, sok tudás van benne. Örülök, hogy ebben a korban érettségizem, úgy érzem, okos ember lesz belőlem.

A magyar kormány által összerakott hivatalos tananyag olyan átfogó tudást ad a tudományokról, hogy ezzel külföldön sem szégyenülök majd meg.


Ti mit gondoltok?


jan. 31. 17:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Főleg a természettudományos NAT 2020-as tananyag tetszik.

A Földrajz tankönyvet és biológia tankönyveket egész nap el tudnám olvasgatni. :D

De a történelem is érdekes.

jan. 31. 18:00
 2/14 A kérdező kommentje:

Ja, és azért hangsúlyozom, hogy "a magyar kormány által összerakott", mert hallottam arról, hogy bizonyos adatokkal egyesek nem értenek egyet. Pl. a magyar honfoglalás.

Na, de nekem azt kell megtanulni, amit a kormány jóváhagyott.

jan. 31. 18:01
 3/14 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
100%

Mit jelent az a szó, hogy értelmiségi ?

Mit tud megvalósítani egy értelmiségi ?

Csak azért kérdezem, hogy ugyanarról beszéljünk.

jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Okos ember, aki jártas a tudományokban, és iskolai végzettséggel tudja igazolni azt.
jan. 31. 18:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Általánosságban az értelmiségi azt jelenti, hogy egyetemet végzett az illető.

A gimnáziumi tananyag pusztán egy alapműveltséget ad.

jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5


Ez elég rossz jelentés. Vajon mi ér többet?

Egy emelt szintű fizika érettségi (kemény természettudomány) vagy egyetemi (büfé) bölcsész szak?

Én nem nevezném értelmiséginek azt, aki nem ért a természettudományokhoz, de elvégez egy olyan szakot, ahol csak magolni kell, és ami nem igényel komolyabb gondolkodást.

jan. 31. 20:21
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más az erőssége. Felesleges méregetni hogy melyik ér többet. Egy humán beállítottságú lehet hogy nem érti a fizikát, de egy fizikás meg lehet hogy szar a humán tárgyakból, nem megy neki a magolás. Attól hogy megír valaki egy emelt fizikát még nem lesz értelmiségi.

Úgy is fogalmazhatnék, hogy az az értelmiségi, aki szellemi munkát végez. Márpedig azt egyetem elvégzése nélkül elég nehéz.

"Ez elég rossz jelentés" mondatodat pedig nem tudom értelmezni. Válaszoltam a kérdésedre.

jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Attól nem leszel okos ember, hogy idősebbként érettségizel. Nincs semmi összefüggés a két dolog között.

"A magyar kormány által összerakott hivatalos tananyag olyan átfogó tudást ad a tudományokról, hogy ezzel külföldön sem szégyenülök majd meg."

Bocsi, de remélem ez csak kamu.

Az nagyon gáz ha valóban ezt hiszed. Nem ad semmilyen átfogó ismeretet, hanem ahogy az #5 is írta, egy nagyon alaptudást biztosít

Mi az, hogy nem szégyenülsz meg vele külföldön? Mit tudsz külföldön kezdeni azzal, hogy az általad tudománynak nevezett tantárgyakról van valami fogalmad?

jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Úgy is fogalmazhatnék, hogy az az értelmiségi, aki szellemi munkát végez. Márpedig azt egyetem elvégzése nélkül elég nehéz."


Nekem olyan munkám van, ami még a szellemi munkánál is könnyebb. Szinte semmit nem kell csinálnom, egész nap csak ülök. Ezért be tudom vinni a melóhelyre a tankönyveket, és tudok tanulni. Ráadásul a munkaidőm is nagyon rugalmas, rengeteg szabadnapom van.

jan. 31. 20:46
 10/14 A kérdező kommentje:

#8


Nem azért leszek okosabb, mert idősebbként érettségizek, hanem azért, mert vérprofi a tananyag. Sokkal jobb, mint amikor nappalis középsulis voltam. A legfrissebb tudományos eredményeket építették bele, még a Covid-19 is benne van. Szóval ez elég ütős, aki ezt bevágja, az egy átfogó tudást kap a tudományokról.

jan. 31. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!