Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt német érettségin az...

Emelt német érettségin az baj, ha a levélben több szót írok az előírtnál? Egyszerűen képtelen vagyok egy 150 szavas levelet összehozni, mindig írok vagy 180-t úgy, hogy a végén már így is egy csomót kiszelektálok.

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha a megengedett határt túl léped, akkor fokozatosan vonnak le érte pontot,értelemszerűen minél több szó van benne a megengedettnél annál többet vonnak le. Ha nem így van akkor javítson ki valaki. :)
2010. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom..:S Elolvastam a javítókulcsban, hogy mi alapján vonnak le pontot, de arra egyáltalán nem tér ki , mi van akkor, ha valaki több szót használ az előírtnál.:(
2010. okt. 24. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak a középszintben vagyok járatos, de abban még két éve le kellett vonni a 10%-ot meghaladó túllépésért is, de ezt tavaly eltörölték. Ha nincs benne a javítókulcsban, akkor nincs ilyen. Azért még gyakorold a tömörséget, csak a megadott szempontokra térj ki, semmi másra, ezek úgy vannak kitalálva, hogy a megadott szószámba bele kell, hogy férjenek. Minnél többet írsz, annál több a hibalehetőség, vagyis a pontlevonás.
2010. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, akkor bocsi, én 2 éve érettségiztem akkor még vontak le érte, de utánam már írták, hogy ez el lett törölve :)
2010. okt. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!