Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nincs motivációm?

Miért nincs motivációm?

Figyelt kérdés

Jó tanuló vagyok, ebben az évben néhány négyesen kívül csak ötösöm volt.

Viszont pár éve semmi motivációm nincs a tanulásra, nem látom értelmét. Ha elhatározom, hogy tanulok, az egész nap nem csinálok semmit. Sem hobbi, sem tanulás. A nap végén meg nekiállok megtanulom, és valahogy megírom a dolgozatot. Nagyon rossz így.

Nem tudok motivációt gyűjteni az ötösökből, mert ha ötöst kapok semmi érzelmet nem vált ki belőlem. Ha annál rosszabbat, elment a kedvem egy napra.

Nagyon rossz, hogy nincs motivációm, mert elmegy a teljes nap a semmittevésre, ahelyett, hogy azt csinálnám, ami érdekel, vagy tanulnék.

Mert ha tanulás előtt csinálnám azt, amit szeretek, bűntudatom van, hogy miért nem tanulok, de a tanulásra nem tudom magam rávenni.

Iskolába meg gyűlölök járni, minden nap utálok felkelni azzal a tudattal,hogy ott kell töltenem közel nyolc órát. Ha pénzt keresnék vele, jobban menne, szerintem.



Hogyan tudnék motivációt szerezni?



febr. 11. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Kérj pénzt a szüleitől, azért, hogy bejársz.
febr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a motiváció fikció ebben az esetben, belegondolhatsz, ha nem tanulsz nem fogsz sokat keresni, de van példa arra is, hogy valaki sokat tanult és mégsem keres jól.


"Meg kell tenned, amit meg kell tenned" kategória.

Munka azért lesz jobb, mert ott leszel 8 órát utána hazamész és kész (kivéve ha valami olyan munkád lesz ahol zaklatnak utána is :D)

febr. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Menj el diakmunkazni penztarozni, arut pakolni. Aztan majd atertekeled a tanulas fontossagat.
febr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel töltöd az idődet amikor tanulni kéne?


Mérd le az idejét órával. Maximalizáld az idejét minden napra.


Mérd le a tanulás idejét. Szabd meg a minimum tanulási időt minden napra.


Tartsd be. Nap mint nap. Rendszerré fog válni.

febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Még az előzőhöz: motivációd nem lesz soha olyan, hogy minden nap kedved legyen tanulni. Egyik nap motivált leszel, másik nap nem. Aki képes rávenni magát a motiválatlan napokon is, abból lesz valami.
febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Azért mert kamasz vagy. Ez egy ilyen élettani szakasz. Majd kinövöd. Amíg jók a jegyeid, nem kell túlizgulni.


A kérdés inkább az, hogy én miért vagyok ugyanilyen, én, aki már rég kinőttem a kamaszkorból. :D

febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!