Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha egy lusta...

Mit csináljak, ha egy lusta disznó vagyok és nincs semmi motivációm, de már nagyon kellene tanulnom?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok.Már így is biztos, hogy nem annyi idő alatt végzek, mint amennyi idő alatt kellene, hát még akkor, ha most se tanulok.Tudom ezt a döntést nem nektek kell meghozni, de egyszerűen nem megy, az sem motivált, hogy többször is majdnem kibuktam az egyetemről, csak hatalmas nagy szerencse árán valahogy sikerült átcsusszanom.Nem tudom, mit kellene csinálnom, hogy végre a tanulásra koncentrálhassak. A legfőbb hátráltató tényező az a youtube és a facebook, konkrétan előbb nézek meg egy kis kínai lányt, ahogy megeszik 50főtt tojást, mint, hogy végre elkezdjek tanulni.Meg persze az, hogy mindig bebeszélem magamnak, hogy akkor 20kor fogok elkezdeni tanulni, na majd holnap, na még van 2 napom akkor, ma pihenek és holnap egész nap tanulnok, de másnap már túl későn kelek így akkor legyen délután 4től estig tanulás , de nyílván ez sem jön össze és a végén semmi nem lesz belőle.Volt már valaki hasonló helyzetben?
2019. nov. 25. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenütt vannak motiváló videók, idézetek. Youtubera bepötyögöd a kínai kislány meg a macskás vidik helyett. Vagy motiváljon az h nem akarsz egy iskolázatlan ember lenni aki főként unalmas munkàt tud majd csak elvàllalni amibe belefásul. 40évesen meg egy életunt alkesz lenni.

Ha nincs is kedved hozzá szard le a saját hangulatod és kezdj neki. Majd belejössz és elkezded élvezni. (Vagy csak én vagyok ilyen ufó fene tudja).

Miért nem tanulsz? Nem èrdekel a szak? Rossz helyen vagy?

2019. nov. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a baj az ilyen motivációs videókkal, hogy a hatásuk nekem csak 10-20percig tartanak.Az olyan dolgok, amik csak 10-20év múlva lesznek nem motivál, ellenben ha szórakoztató dolgot csinálok, akkor azért rögtön megkapom a "jutalmat".A szakomat nem mondnanám, hogy nem szeretem, csak nehéz belekezdeni, mert ha belekezdek akkor utána nagyon könnyedén tudom csinálni akár órákig is.
2019. nov. 28. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!