Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha már semmi...

Mit tegyek ha már semmi motivációm nincs a tanulásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves vagyok, és most töltöttem le az első fél évet a gimnáziumba, ahova jelentkeztem. És lassan kezdek rájönni, hogy mekkora hibát követtem el. Tudom, hogy nem sok diák szeret tanulni, de nálam ez más. Már semmi motivációm nincs, tudom, hogy nem ezt akarom, és ahányszor csak leülök tanulni, egyre rosszab gondolatok járnak a fejemben. Pl arra gondolok, hogy le kéne lépnem, amit persze a mostani helyzet nem tesz lehetővé + nem hiszen, hogy soká húznám... Voltak öngyilkos gondolataim is, de soha nem tenném meg, ismerem magam ennyire. Be szeretném fejezni a tanulást és valami olyat csinálni amit szeretek. Lehet igazából csak arra van szükségem, hogy találjak valamit magamnak, amit szeretek, és amivel fglalkozhatnék.

Persze nem vagyok egy totál roncs a suliba, viszonylag jók a jegyeim, angol jól megy, de az a mai világba már mindenkinek.

Az a legnagyobb gondom, hogy egyszerűen képtelen vagyok figyelni órákon, vagy tanulni. Nem is szeretnék igazából, legalábbis biztos nem ez amit akarok. Remélem ez az egész nem csak nyafogásnak hangzik, és valamennyire átjött.

Mostanában már csak a családom, a kutyám, a lol, meg a sorozat tartja bennem a lelket (amit most nézek: lucifer)

És akkor a kérdésem:

1) Hogyan szerezzem vissza a motivációt?

2) Hogy találjam meg, hogy mit szeretek csinálni és miben vagyok jó?

3) Bármi extra tanács?

Köszi a választ mindenkinek, szép napot :)



2021. febr. 2. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Gondolj arra, hogy ez csak 4-5 év az életedből, ami megalapozza a következő 60 évedet.
2021. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elsőnek maximálisan igaza van, én bár nem tudok tanácsot adni, de most vagy kilencedikes. ha tovább szeretnél tanulni, csak a 11. és 12. év végi jegyeket nézik. Szóval ne aggódj, ha most nem megy úgy a suli ahogy szeretnéd
2021. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem 9.es vagyok de jó :D
2021. márc. 9. 23:23
 4/6 anonim ***** válasza:
azt írtad, most töltötted le az első fél évet a gimnáziumba ahová jelentkeztél.. ezért írtam
2021. márc. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aha, de attól még nem 9.es vagyok. Nem minden országban 8 év az alapsuli... Pl itt Szlovákiában 9 év az alapsuli, és most vagyok eslős gimibe, de mindegy igazából.
2021. márc. 10. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:
bocsánat, nem tudtam
2021. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!