Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyik reggel késtem körülbelül...

NothingIG kérdése:

Egyik reggel késtem körülbelül 30 másodpercet és a tanár beírt 1 perc késést. Ezt kell igazolni?

Figyelt kérdés
Mit kell csinalni ilyenkor?
febr. 16. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Az iskolában kérdezd meg. Mi nem tudjuk, hogy nálatok mi a szabály.
febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Szerintem nem kell vele semmit sem csinálni.

1 percet ki igazolnak le? Talán a szülő, orvos tuti nem. Meg amúgy sem lesz belőle semmi, egy igazolatlan óráért már szólnak, de egy igazolatlan perc... Ekkora marhaságot még nem hallottam.

Ez a tanáron múlott. Nagyon egy piszkálós, "semmi nem jó neki" kategória lehet. Nem lennék diák nála.


Egxŕbként az ilyen egyperces késéseket akkor szokták írni, legalábbis nálunk úgy volt, mikor valaki rendszeres késő volt és így a percekből gyűlt ki az igazolatlan órája. De ellenkező esetben max csak beszólt neki a tanár és kész.


Ne aggódj rajta, szerintem. 1 perc igazolatlan miatt sehol sem lesz hátrányod a tanulmányaid terén.

febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Valószínű nem kell, tanár is hülye hogy beír egy perc késést.
febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Majd túlórázol szépen 1 percet... Senkit nem érdekel, hogy késtél, és következménye sem lesz, amíg nem csinálsz belőle rendszert. Ami hivatalos, az az igazolt óra. Tehát ha nem mész be egy órára, kapsz egy igazolatlan hiányzást, ami mind az ellenőrzőben, mind a bizonyítványban ott lesz. Ha így történt volna, arról a tanárnak tájékoztatnia kellett volna, és mivel nem történt ilyen, így valószínűleg nem is kaptál igazolatlant. Ez is egy pedagógiai módszer csupán, és nagyon helyes. Nem szabad késni. (rám ne szakadjon a mennyezet... Nekem már konkrétan módosítva lett a munkaszerződésem a reggeli késések miatt, így nem 7:30-ra kell beérnem, hanem 7:45-re, persze annyival tovább is maradok 😂).
febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nekem már konkrétan módosítva lett a munkaszerződésem a reggeli késések miatt, így nem 7:30-ra kell beérnem, hanem 7:45-re, persze annyival tovább is maradok"


Elég okádék egy munkahelyen dolgozhatsz, ahol annyira rugalmatlanok, hogy pár perc késést nem tudnak tolerálni és emiatt szerződést módosítanak.


Én a 8:00-tól 16:30-ig tartó munkát rendre 9:30-kor kezdem és 15:30-15:45 körül fejezem be és a kutya nem szól érte pedig már több mint 3 éve így dolgozok.

febr. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Bizonyára okádék helyen dolgozhatok, tudod, az ilyenek miatt jellemzően kirúgják az embert, nem szerződést módosítanak. Gondolom azért csapsz le 2,5-3 órát, mert neked olyan jól megy, mint senkinek. Nem beszélve a pénzről...
febr. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 "Gondolom azért csapsz le 2,5-3 órát, mert neked olyan jól megy, mint senkinek. Nem beszélve a pénzről..."


Hálózati mérnökként dolgozom teljes home officeból egy nemzetközi bankcsoportnál, ahol a munkám egyik része a hálózati rendszer monitorozása (/probléma esetén hibaelhárítása), a másik része pedig adott sprintekben meglévő hálózati komponensek upgradelése, konfigurációja valamint tervezése / optimalizációja. Adott az a rugalmasság, hogy én magam tervezem be az időmet annak megfelelően, hogy a sprintforduló végére az előírt módosítások végre legyenek hajtva. Ha pedig a hálózat működik és a feladat el van látva, a kutyát nem érdekel, hogy én épp reggel 8 vagy reggel 10-kor ülök a gépem elé. A fizetésemre nem panaszkodhatok, bruttó 1,7 milliót keresek + cafeteria és egyéb juttatás 8 éves tapasztalattal (+mérnökinfó BSc diploma, angol felsőfok, Cisco / Cloud certek), bár hozzáteszem, hogy kerestek már meg magasabb fizetési ajánlattal, de ott heti 2x be kellett volna járni, úgyhogy elutasítottam.

febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor pacsi, kollega!:D Remémyeim szerint még 2 félévem van hátra a ménrnökinfö BSc-ig.
febr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!