Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam/írjam meg a...

Hogy mondjam/írjam meg a diákjaimnak, ha a következő félévben nem fogom mentorálni őket?

Figyelt kérdés

Mentorprogram keretein belül mentoráltam egy hat fős csoportot, nyolcadikosok. Az előző félévben kezdtem.

Ma kaptam egy emailt a központi email címről, miszerint máshol mentorálok a következő félévben. Nem tudom, hogy ez tévedés-e, de ha nem, akkor valahogy közölni kéne a rossz hírt. Mit javasoltok?


febr. 24. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ne már hogy ezt itt kérdezed? Miféle mentor kér a gyakorin tanácsot?
febr. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Hogy-hogy hogy? Pont így. Kedves gyerekek kaptam egy felsőbb utasítást, miszerint a következő félévben másik intézményben töltök be mentori szerepet. Nagyon sajnálom, hogy így alakult, meg amit még akarsz. Ez nem agysebészet.
febr. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekik te csak egy mentor vagy, majd lesz másik. Nem fognak megsiratni.
febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Azért komoly mentorálás lehet, ahol a mentornak ennyi nem megy magától.
febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Elmondod nekik, hogy máshová vezényeltek, de nagyon büszke vagy rájuk, hogy milyen sokat fejlődtek és az, hogy te most elmész ne törje meg a lendületüket. Tudják, hogy képesek változni és változtatni.

Téged pedig vár egy új csoport, akiknek ugyanúgy kell az iránymutatás.


Egyébként nem kell a kérdezőt savazni mert nem tudjuk, hogy milyen gyerekeket mentorál. Attól, hogy nem tudja mennyire legyen érzelgős vagy merev a búcsúzásnál, még lehet igazán jó mentor.

febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4 Egy egyetemi szabadon választható tárgy miatt mentorálok. Mentorálás megkezdése előtt nem volt semmi alkalmassági szűrő, csak kb három nap felkészítő. Konkrétan a szakomnak semmi köze bármilyen gyerekekkel való foglalkozáshoz, prog.infón vagyok.

Viszont semmelyik koordinátort nem értem el emailben eddig, szóval azt se tudom, hogy ez az áthelyezés valid, vagy tévedés. Általában nem szoktak áthelyezni embereket két félév között, csak ha az érintett általános suli kiszállt a programból (erről nem tudok semmit), vagy ha a mentor kéri (nem kértem), vagy ha a mentoráltak elballagnak a suliból (ami meg nyáron aktuális, nem most)

febr. 24. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!