Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tanárként mit gondoltok...

Tanárként mit gondoltok arról, ha megengedem a diákjaimnak, hogy tegezzenek?

Figyelt kérdés

A tanítási gyakorlatom utolsó hónapját töltöm, januárban ér véget. 10.-es, 16-18 éves diákjaim vannak, én 26 éves vagyok. Az órák nagyon jó hangulatúak, jó a viszony a diákokkal, szeretek együtt dolgozni velük és úgy érzem, hogy ők is velem. Egyszer szóba került, hogy Siegezek, azóta mindig mondják, hogy majd játszhatnánk, erre azt szoktam mondani, hogy majd ha már nem tanítalak titeket.

Engem mindig is baromira zavart, hogy magáznak és ha végzek a gyakorlattal, mindenképp mondom majd nekik, hogy a későbbiekben tegezzenek, de nagy valószínűség szerint nem maradok a suliban, így nem is lesz rá alkalmuk. Szerintetek tanárjelöltként mennyire volna ciki, ha az utolsó 1 hónapra megengedném nekik, hogy tegezzenek? Ez kb. 4-5 órát jelent, mert sajnos csak heti 1 földrajz van 10. évfolyamon.



2022. dec. 15. 18:39
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
89%
Szerintem az hogy hogyan szólítanak nem fontos. Neked ha jobb úgy akkor legyen úgy. Ettől függetlenül lehetsz jó fej tanár így is úgy is
2022. dec. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
53%
Ha a jegyek már eldőltek.
2022. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hogy függ ez össze a jegyekkel?
2022. dec. 15. 18:59
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Előadódhat majd olyan dolog, hogy valaki könyörög a jobb jegyért... és ezt, mint haver, nem igazán tagadhatod meg tőle.

Tegezéssel ez sokkal cikibb lesz neked.

2022. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Az év végi jegyeket már nem én fogom adni, a félévi jegyeknek pedig semmi jelentősége 10. osztályban. De így már értem. Amúgy könyöröghet, de azért tennie is kell :D
2022. dec. 15. 19:15
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az igazgatót, mint gyakorlott pedagógust, vagy mást, akit erre érdemesnek tartasz. Egyébként annak idején munkahelyen a nálam 17 évvel idősebb kolléganőm azt mondta, hogy nem lenne ellenére ugyan, ha tegeződnénk (én férfi vagyok), csak tegeződve könnyen le lehet hülyézni a másikat. Elfogadtam az érvelést.
2022. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
41%

"Elfogadtam az érvelést."

Ne érts félre, nincs bajom veled, az ostoba luvnyával van, de én azt mondtam volna a helyedben: nekem, madám, ha az szükséges lenne, egy cseppet se esik nehezemre magázódva úgy megsértenem, hogy elájuljon...

Egyébként ajánlanám a jó receptet, én végigéltem egy életet (nyugdíjasként alkalom híján már nem nagyon fogok új kapcsolatokat építeni) úgy, hogy kétszer kaptam tegezési javaslatra visszautasítást, ezekkel aztán addig magázódtam, míg mondták, hogy de jó lenne már, ha tegeződnénk, de ezeket a kijelentéseket nem hallottam meg (szerettem én őket, jó barátok voltunk, én kerestem fel őket időnként egy jót beszélgetni, de erre mindig csak azt gondoltam, ja, meg a k* anyádat :D ), és tanulva ezekből soha nem is javasoltam aztán senkinek, megvártam, míg előhozzák.


Kérdező, szerintem ezen kár gondolkodnod. Foglalkozz az élet fontosabb vetületeivel, például hallgass egy pár Johnny Cash számot - ajánlom a Laredot, de csakis eredeti régi felvételt, nem olyant, mikor már elvesztette a magmáig lehatoló mély hangját. A magázódás meg maradjon meg nem hétköznapi hangulat gyanánt.

2022. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

Erdeklodd meg hogy az iskola szabalyzata engedi e hogy a diakok tegezzek a tanaraikat.

A mi osztalyfonokunk kb 10 evvel volt idosebb nalunk de meg ballagas utan sem tegezodtunk le. Talan osztalytalalkozon mondta hogy tegezzuk, vagyis azoknak akik a maradtak az osztalytalalkozo vegeig, erre mar nem emlekszem.

2022. dec. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,már nem vagyok aktív tanár,de egy saját tapasztalatom leírom.

Sosem volt semmilyen fegyelmezési problémám diákokkal,sem 6.-ban,sem a 12.-ben. Tiszteltek,én is őket.Meghallgattam a véleményt,nem azon voltam,hogy a tanár szent és amit mond úgy van.

Manapság,ha találkozom régi diákkal,kiabálnak az utca túloldaláról is,hozzák a gyereket mutatni,ha éppen sétálnak.Emberileg sokat kaptam és igyekeztem sokat is adni.

De ! Mikor először álltam a katedrán már akkor is magáztam a diákokat és ez így is volt,amíg abba nem hagytam a tanítást.

Tudom,ez furcsán hangzik,de nekik valahogy ez jobban esett,mint az automatikus tegezés.Még a banketten sem tegeződtem le,mint ma szokás.És mégis vagy ennek ellenére, kedveltek,és kétszer is megválasztottak az iskola " Legkedveltebb tanár" -jának :)

Szerintem egyébként emberi mentalitás,ki hogyan beszél másokkal,de tegeződve bizonyos dolgok nem könnyen oldhatók meg.És a diákok megérzik,ki haverkodik,aztán már nehéz visszaállni - még ha kellene is.


54F

2022. dec. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Andizsuzsi ***** válasza:
60%

"Szerintetek tanárjelöltként mennyire volna ciki, ha az utolsó 1 hónapra megengedném nekik, hogy tegezzenek?"


Nagyon.

2022. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!